Miehesi suhdestatus facebookissa?
Onko miehelläsi esim. Naimisissa tai parisuhteessa? Mitä syitä voi olla miksei mies halua laittaa sinne mitään vaikka muuten päivittäin siellä roikkuu!? Itselläni on, mieheni ei halua laittaa, mutta ei ole asiaa sen koomin perustellut...
Kommentit (33)
Naimisissa käyttäjän (meikän nimi) kanssa.
Mulla on sama juttu. En koe, että olisi mitään salattavaa asialla. Ei nimellä, eikä millään.
Naimisissa x:n (minun) kanssa, on status. Ja se näkyy vain kavereille, ei julkisesti. Mulla täsmälleen samalla tavalla. Olemme aktiivisia FB:n käyttäjiä.
Ei mitään, kuten ei minullakaan. En suostuisi siihen, että mies linkkaisi minut siellä tai että joku merkkaisi minut serkuksi/siskoksi/kummiksi/kaimaksi. Nuo tiedot ovat vain juoruämmiä ja kerrostalokyttääjiä varten. Niin oikeastaan kaverilistatkin.
WTF. Pitäiskö sinkun laittaa statukseksi "sinkku" jotta silläkin lukis tossa kohtaa jotakin?
Joku varmaan täyttää niitä tietojaan kengännumerosta lähtien sinne Facen rekisteriin. Ei sitten pidä ihmetellä USA:n immigrationissa kun kyselevät että tuleeko se vaimo ja lapset myös!
Piilossa, kuten on omanikin. Kumpikaan meistä ei käytä facea kovin aktiiviesta eikä siellä ole meistä oikeastaan henk.koht. tietoa. Lähetellään synttärionnettelut ja sovitaan kaveriporukoiden tapaamisista facen messengerillä.
Ehkä olisi epäilyttävää jos molemmat siellä roikuttaisiin koko ajan ja postailtaisiin kuvia.
Meillä ei ole kummallakaan mitään, vaikka kihloissa ollaankin. Ei vaan olla viitsitty laittaa, sama se meille onko sitä.
Mieheni siis kuitenkin käyttää Facebookia päivittäin ja tykkäilee ja kommentoi kavereidensa tiloja, lisäilee silloin tällöin kuvia jne. Mutta tuntuu, että tuo parisuhde-statuks3n laitto on jotenkin helvetin vaikeaa! Alan pelkäämään jo, että on ihmisiä joiden ei halua tietää hänen seurustelevan, on jotain säätöä jonkun kanssa ym. Ja en edes epäilisi, jos osaisi perustella hyvin miksi ei sinne laita. :D
Ei ja elämämme ei ole Facebook, mutta IHMETYTTÄÄ!
Ei ole avomies enää facessa mutta silloin kun oli niin molemmilla oli piilotettuna suhdestatus. Joskus oli näkyvillä mutta laitettiin sitten pois en muista miksi.
Molemmilla meillä lukee parisuhteessa henkilön xx kanssa.
Ei sillä taida lukea siellä mitään. Minulla taitaa olla pelkkä "parisuhteessa". Olemme seurustelleet 3 vuotta. Joskus alkuaikoina oli näkyvillä ihan nimienkin kanssa, mutta mies otti kerran angstipäissään sen pois.
Minusta tuo suhdestatus on jotenkin vaivaannuttava. Jos sen piilottaa niin siitä lähtee kaikille ilmoitus ja porukka olettaa, että on eronnut. Jos todella eroaa niin siitä tietää sitten kerralla koko kaverilista. En haluaisi mitään :,( -viestejä oman profiilin seinää täyteen jos oikeasti eroaisin.
Kihloissa henkilön xxx kanssa. Moneen vuoteen kummallakaan ei ollut mitään, mutta viime kesänä mies halusi laittaa näkyville. Ei meillä ole ollut mitään erityistä syytä siihen miksei aikaisemmin ollug näkyvissä tai miksi kesällä laitoimme näkyviin. Kaikki ystävämme tietää ilman facestatustakin, että olemme yhdessä ja kihloissa.
Piilossa. Miksi antaa mainostajille tietoa ilmaiseksi? Kyllä kaikki kaverit tietävät meidän seurustelleen jo melkein kahdeksan vuotta.
Married vaikka itse en ole edes facebookissa.
Ap minusta sun miehesi käyttäytyy epäilyttävästi.
Naimisissa henkilön (minun ) kanssa
[quote author="Vierailija" time="09.01.2015 klo 14:23"]Married vaikka itse en ole edes facebookissa.
Ap minusta sun miehesi käyttäytyy epäilyttävästi.
[/quote]
Niin, voisitko tarkentaa? :) koska itselläkin epäilykset herää ja vielä oikeasti niin olemattomasta asiasta etten edes kehtaa tuoda epäilyjäni ilmi... ap
Miehellä ei mitään luultavasti, en ole kyylännyt. Mulla "parisuhteessa" (ollaan naimisissa), ei kenen kanssa, ei tulis mieleenkään laittaa nimeä - ne tietää joiden tarvitsee tietää.
Täh? Vastasin vaan otsikon kysymykseen, että miehellä näkyy että on naimissa kanssani, minulla ei näy mitään parisuhdetietoa. Erikseen oli sitten tuo vastaus (siihen, että piilottamisesta lähtisi ilmoitus kavereille), että jos piilottaa oman parisuhdestatuksensa, niin ei siitä mitään ilmoitusta lähde. Vain jos muuttaa statustaan. En ole ottanut kantaa mistä on minulle mitäkin "hyötyä".