Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä ajattelisit tällaisista ihmisistä?

Vierailija
26.12.2005 |

Muutimme kesällä uuteen asuntoon, ja yläkerran naapurit ovat vähintäänkin erikoisia. Huutavat ja tappelevat (varsinkin perheen äiti) todella outoina kellonaikoina, usein viideltä aamulla kun ilmeisesti nousevat töihin (huuto herättää välillä koko perheen). No, ei tässä vielä mitään : ) Muutaman kerran ovat ryypänneet (lapset ilmeisesti jossain muualla) ja pitäneet aivan tolkutonta meteliä, kerran esim. torstaiyönä soittivat musiikkia niin että kuulimme biisien sanat ja huusivat musiikin päälle kavereidensa kanssa. Lapsemme oli tuolloin kipeänä eikä saanut nukuttua melun takia : ( Olen yhden kerran soittanut isännöitsijälle, joka lupasi laittaa huomautuksen asiasta. Hankalan tästä tekee se seikka, että naapurit asuvat ylimmässä kerroksessa ja asunto sijaitsee siten, että vain me ja yksi toinen asunto on seinänaapurissa, suurin osa siis ei häiriinny touhusta kuten me.



Kaiken huippu tapahtui nyt jouluaattoyönä. Tulivat ilmeisesti baarista, kun aloittivat KOLMELTA yöllä soittamaan musiikkia täysillä ja taas sitä samaa huutoa. Meteliä kesti kolme tuntia!!! Mies meinasi mennä oven taakse, mutta älytön huutaminen oli taas sen kuuloista ettei mennytkään.. Ja lapsemme taas sattumoisin kipeänä. Eilen mies kävi kolme kertaa oven takana tarkoituksena keskustella naapureiden kanssa asiasta, vaan eivät tulleet avaamaan ovea, vaikka olivat kotona. Kurkkivat ikkunasta ja mies viittelöi tulemaan ovelle, kohauttelivat olkiaan ikkunasta. Mitä helvettiä?!! Lopulta kirjoitin tulikivenkatkuisen lapun jonka laitoimme postiluukusta ja huomenna lähtee erittäin vihainen puhelu isännöitsijälle.



Muuten kämppä ja asuinalue tosi mukavat, mutta naapurien takia muutto on alkanut todella harmittaa. Minkälaiset ihmiset käyttäytyvät noin??? Miksei voi avata ovea?? AAARGH!!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
26.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miehen mielestä se olisi ollut " liian radikaali" toimenpide. Seuraavalla kerralla soitan ihan varmasti. -ap-

Vierailija
2/3 |
26.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse kuuntelin 3 vuotta kun koira haukkui yläpuolella. Se haukkui aina kun jätettiin yksin. Laitoin kirjeen naapureille ystävälliseen sävyyn ja ottivat nokkiinsa eivätkä enää moikanneet. 2 kertaa soitin isännöitsijälle että oikeesti siitä on tultava loppu. Se haukkuminen oli taukootonta ja kun juttelin puhelimessa sen kuuli myös se kenen kanssa puhuin. En tiedä monta varoitusta saivat (olivat saaneet jo edellisessä paikassakin kuulemma) mutta rauha tuli vasta kun muuttivat pois.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
26.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

että ovat harvinaisen typeriä. Tehkää heille selväksi, että jos vielä häiriöitä tulee, niin ilmoitatte isännöitsijälle.



Joskushan nyt jokainen kilahtaa ja huutaa mutta ei jatkuvasti tarvitse.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän kaksi