Järkyttäviä kuvia methamfetamiinin käyttäjistä :
Kommentit (10)
Mutta eipä eipä ne muutkaan huumeet käyttäjistään kauniita tee.
Voisi tehota teineihin joille ulkonäkö on tärkeää
Lääkärinä voin sanoa, että osa kuvista on manipuloituja tai karmea näky ei suoraan johdu huumeesta.
Mutta se ei ole kenenkään vapaa valinta, kuten joku aiemmin kirjoitti. Huumausaineriippuvuus on sairaus.
Tottakai huumeidenkäyttäjien elämäntyyli on muutenkin karmea,mutta pelkkä metamfetamiinikin kyllä täydellisesti tuhoaa hampaat,ihon ja muunkin terveyden.
Ja sinä lääkäri, minä olen puolestani kuvankäsittelyn ammattilainen, ja kyllä nuo kuvat ikävä kyllä ovat totta.
tuo eka tapaus on siinä mielessä harhaanjohtava, että siinä jälkimmäisessä kuvassa naisella on palovammojen jäljiltä arpiset ja kuroutuneet kasvot. Nuo ei ole mitään raapimisesta tai veltostumisesta johtuvia muutoksia vaan selkeät palovamma-arvet. Toki voi olla, että nuo palovammat on tulleet esim. metalabran räjähdyksessä mutta eivät suoranaisesti liity metamfetamiinin käyttöön.
ihan kuin jostain kauhuelokuvasta... Järkyttävintä tuossa oli se, kuinka lyhyessä ajassa se huume teki tuhojaan ja että kaikki olivat akuniita/komeita aluksi... nyt he ovat hirviöitä..