Onko alushousut ja t-paita tylsä lahja 9-vuotiaalle?
Kommentit (19)
jos kyseessä on tyttö ja ne alusvaatteet on jotain extraluxusta, niin saattaa olla ok. Miksi lapsen lahjan pitää miellyttää vanhempia??
T-paita tai huppari varmaan olisi kiva, mutta kuka ilkeää edes ajatella 9 v:lle ALUSHUSUJA???
....mutta jouluna ok, kun sitä muutakin tulee riittävästi ja yli.
Tai tuliaisina ihan muuten vaan, jos on jotain söpöä, saajalleen mieluisaa kuvaa tai muuten extraa yksivärisiin puuvillapöksyihin verrattuna.
Meidän 5v huutaa riemusta kiljuen kun hänelle tuo kaupasta alusvaatteita, "äiti, mistä sä osasit ostaa näin ihanat, mistä tiesit että mä toivoin just pitsiä/rusettia/pinkkiä/minniä. Ja tähän riittää ihan tarjoustalon pöksyt.
Kannattaisi monen tässäkin ketjussa vähän miettiä millaisia nirppanokkia niistä kakaroistaan haluaa kasvattaa.
Tarpeellinen ehkä, mutta tylsä myös.
mutta 9-vuotias on hitusen eri asia.
....mutta jouluna ok, kun sitä muutakin tulee riittävästi ja yli.
Tai tuliaisina ihan muuten vaan, jos on jotain söpöä, saajalleen mieluisaa kuvaa tai muuten extraa yksivärisiin puuvillapöksyihin verrattuna.Meidän 5v huutaa riemusta kiljuen kun hänelle tuo kaupasta alusvaatteita, "äiti, mistä sä osasit ostaa näin ihanat, mistä tiesit että mä toivoin just pitsiä/rusettia/pinkkiä/minniä. Ja tähän riittää ihan tarjoustalon pöksyt.
Kannattaisi monen tässäkin ketjussa vähän miettiä millaisia nirppanokkia niistä kakaroistaan haluaa kasvattaa.
kyseessä ei ole oma lapsesi, vaan miehesi entisestä liitosta oleva lapsi? haluat olla ilkeä??
Näitä tarvitaan aina:) Kyseessä on kaverin lapsi.
ap
Näitä tarvitaan aina:) Kyseessä on kaverin lapsi.
ap
siinä sulle puhtaat kalsarit. pese itsesi.
jos se olisi jokin merkituote. alushousuja en, se viittaa siihen, että olet kiinnostunut pojaksta seksuaalisesti!
Siis perustarvikkeita jotka vanhemmat joka tapauksessa hankkivat.
lapsille. puberteetti-ikäiselle en enää ostaisi, mutta sen ikäisille kyllä, jotka ilahtuvat vielä kauniista (lue joskun aikuisen mielestä rumista) prinsessa/hämähäkkimies/auto- alushousuista.
Itse kyllä muistan, kun aikoinaan sain tädiltäni lahjaksi kolmet alushousut 12-vuotiaana (menkat alkoi jo 11v), nin kuinka iloinen olin, koska kerrankin sain sievät alkkarit. Meillä ostettiin aina halpaa (joskin kunnollista). Rahaa eii koskaan turhattu ulkonäköön.
oma tyttäreni sai luokkakaverilta (pojalta) paketillisen pikkareita ja sateenvarjon.
Pikkareista nolostui, sateenvarjo pelasti tilannetta
Tiedät kai, että 9v. jo häpeilee sukuelintään? Ja sinä olet sen kimpussa???? Aikuinen nainen!!!!HÄPEÄ.
Olen itse jo tällainen vähän vanhempi tapaus. Tästä aloituksesta tuli kuitenkin mieleeni se, kun olin itse n. 9-v, en muista tarkkaan. Nuorempi sisareni sai sukulaiselta lahjaksi ihanat, punaiset samettifarkut jotka sopi hänelle kuin valettu. Minä sain paketin, jossa oli 3 pikkarit. Arvatkaapa, olinko tyytyväinen ;) NOT, olin kateellinen. Joka tapauksessa vaatteet on tylsä lahja lapselle, ei voi mitään. Teinit niitä vois jo arvostaakin, mutta ostanevat mieluummin itse. En mä ainakaan osais ostaa teinillekään mieluista ja sopivaa kokoa.
Tiedät kai, että 9v. jo häpeilee sukuelintään? Ja sinä olet sen kimpussa???? Aikuinen nainen!!!!HÄPEÄ.
9-vuotiaat pojat eivät todellakaan HÄPEÄ sukuelintään! :D Ennemminkin rehvastelevat sillä. Mikä tietty jatkuu miessukupuolella sitten koko loppuelämän.
Te häpeäliemessä puolikuolleiksi keitetyt lestat voisitte muutenkin painua tältä palstalta sinne suviseuroihinne vaimitänenyton.
Luulenpa että Ap ajatteli lahjan olevan käytännöllinen, ja onhan se. Mutta sen lisäksi se on tosi tylsä. Arkinen, lapset eivät tykkää pehmeistä paketeista useimmiten.