Mitä helvettiä - huutonet
Miks mun vaatepaketti ei nouse siellä, vaikka muista vastaavista maksetaan monta sataa euroa.
Kommentit (58)
ei se edesauttais sitä, että joku ostais ne rätit.
-ap
linkki:
http://www.huuto.net/kohteet/kasittamaton-vaatepaketti-s-kokoiselle-yht…
ja oikeasti oon kattonut että vastaavista maksetaan tosi paljon
Heti kiinnitti huomion, että vaatteet oli tosi ryppyisiä -> ei houkuta ostamaan. Ja osa oli kyllä ihan pois muodista.
katsoppa muita paketteja, jotka myyty, ovat kauttaaltaan koko L-XL/40-48, läskit ostavat vaatteensa sovittamatta.
laihat kaupasta nautiskellen.
paljon paljon huonommista paketeista huudetaan törkeesti enemmän kuin tästä nyt 9 euroa tulossa.
-ap
Jos ne muut huutajat vain odottelevat, että sulkeutumisaika lähestyy?
Syy miksi en huutanut tätä pakettia on se, että nuo vaatteet on poissa muodista ja hieman rumia mun silmääni.
noista montaakaan, esim. hupparit ja housut sekä ne tavalliset pitkähihaiset paidat olivat jo "pois muodista", ei monenkaan tyyliä.
Topit ihan kivoja, mutta tosiaan laihoille löytyy kaupasta vaatetta vaikka kuinka, onhan se aina pienoinen riski ostaa sovittamatta, ja todeta ettei useista vaatteista moni istuisikaan..
Jospa joku palstalainen kiinnostuu... :)
Pitääkö sun myydä tuolla 9 eurolla jos ei nouse? (Olen ihan tietämätön huutiksen jutuista, vasta löytänyt sen äskettäin...)
kommenteista, mutta oikeasti musta rumemmista paketeista on huudettu tyyliin satasia ja oon saamassa 9 euroa.
ja tyyliin huuudettu heti, eikä just ennen sulkeutumista.
t. ap
sillä hinnalla pitää myydä, jolla huudetaan.
Itse oon myynyt paljonkin tuolla, mutta en ikinä vaatepakettia.
Ihanan asiallisia kommentteja teiltä oon saanut
myydä ne erikseen tai vaik kymmenen vaatteen asukokonaiksuuksina, saattais tulla enemmän rahaa
ärsyttää vaan, kun mulla meni noiden kuvaamiseenkin tunteja ja mun silmiin tosiaan ihan hirveitä paketteja mennyt 50 € ->
t. ap
Mä luulen myös, että kyse on vaatteiden koosta. Voi olla juu, että laihat ostaa "nautiskellen kaupasta" :D, mutta kyllä taitaa olla myös niin, että harva suomalaisnainen mahtuu noihin kokoihin.
Muuten vaatteet näyttävät kyllä kauniilta, mun mielestä ihan peruskäyttistä, ei mitään muodista poistuneita.
Ihan liikaa keskenään erityylistä vaatetta. Osa näyttää epäsiisteiltä. Esim. just se pääkuvan villis.
Noita s-koon vaatteita saa tosihalvalla kirppiksiltäkin.
Ehkä suurin ongelma on se, että vaikka haluaisin pari vaatetta, niin joutuisin ottamaan joku 30 vaatetta, jota en haluaisin, mukaan.
Se Espritin mekko oli kiva! Kannattais ne parhaat myydä erikseen/pakettina ja huonommat erikseen, jos ei mene, niin sitten UFFiin.
"Tämä myyjä on yritys, jonka myyntiin sovelletaan normaaleja verkkokaupan lakeja ja säädöksiä."
Ja vuokraan aiot vaaterahat käyttää? Ihmeellistä touhua...
aloituslause, että myyt vaatteet että saat rahaa vuokraan, on masentava. Ihmiset haluaa ostella hyvällä tuulella. Se tuo myös mielikuvan köyhyydestä = rääsyistä, tupakanhajusta ym. negatiivisesta. Parhaiten myyvät ilmoitukset on tosi hyvin tehtyjä, niissä myydään positiivisia mielikuvia huolettomasta onnesta, elämästä valoisassa huvilassa jne. Lisäksi sun ilmoittamat postikulut vaikuttaa tosi korkeilta, kun ostaja laskee ne mukaan tarjoamaansa hintaan.
vuokrajuttu on varmaan totta, vaikka onkin tosi pilkesilmäkulmassa heitetty ja ajattelin sen niin, että ihmiset ajattelisivat että ihania, kun en välttis edes itse olisi luopumassa.
t. ap
Sitä villapaitaa en ottaisi vaikka maksettaisi, pari tippiä ja farkut kivoja, mutta minulle liian pieniä, niinkuin varmaan monelle..
Missä ne luuta ja nahkaa olevat läskipoliisit nyt luuraa?! ;)
ihan kauhean näköinen,eli ei edes tee mieli paljon katsella muita vaatteita kun ensimmäinen antaa jo huonon kuvan,muista ensivaikutelman tärkeys! Ei pahalla,mutta ajattelin että onko ilmoitus vitsi kun tuo villapaita ei oikeasti näytä kuvassa ainakaan yhtään hyväkuntoiselta,ja väritkin jakaa mielipiteitä varmasti..
Ei kai noita enää voi erotella paketteihin kun ovat jo menossa 9 eurolla..
Voihan kurja sinulle jos todella olet vuokraasi maksamassa noilla vaatteilla.. :(
ja korota huutoa näin. niin ne muutkin tekee.