Onko teidän mielestä nuo iltalehden mahat kauheita?
Siis noi tänään julkastut äitiysmahat. En voi käsittää että joillekin voi tulla noin kamalat mahat. Itsellä ei näy kahden lapsen saaminen missään, ja sit jollakin voi olla tollanen roikkuva tiikerimaha:( Elämä on epäreilua.. Saako sitä mahaa mitenkää korjattua?
Kommentit (5)
Minun äidillänikin ollut kaksoisraskaus ja tod. suuri maha eikä yhtään saanut arpia tai mitään muitakaan jälkiä raskaudesta. Mutta me onnekkaat lapset taas olemme saaneet tuon raskausarpigeenin isältämme ja saaneet ekat arvet jo teini-iässä. Vielä ei ole saatu lapsia, mutta tiikerimahaa minäkin itselleni pelkään. :( Olen kateellinen jo etukäteen niille ystäville joilla ei ole tuota taipumusta, koska tietää että varmasti palautuvat paljon paremmin.
Toisaalta kiva huomata, että murheet ne on jokaisella. Minä lihon helposti, mutta mulla ei ole selluliittia eikä raskausarpia lainkaan ja sama juttu kasvojen kanssa; nekin ovat pehmoiset.
nuo Iltiksen mahat. MInulla itselläni on paljon kauheampi. Se kun on arpien lisäksi jäänyt pullottavaksi "kaljamahaksi", kuin olisin koko ajan 6-7 kk. raskaana. EIpä tuo minua niin haittaa, vaatteilla saa pääosin peitettyä.
jotka syntyivät täysiaikaisina eli vatsani oli iso. Kaksoset menevät kohta kouluun ja vatsassa on haaleita arpia ja pieni pussukka. Ei se mikään mallivatsa ole, ei tarvitse ollakaan.
Minulla oli pitkään itsellä joku outo kompleksi mahani rumuudesta, onneksi mieheni rakastaa minua juuri tällaisena ja eritoten vatsaani ja onhan siellä kasvanut 3 ihanaa lasta.
Aika pinnallista loppujen lopuksi, ihminen on enemmän kuin pelkkä ruumiinosa tai ulkoinen olemus.