Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jos olet flunssan takia sairaslomalla ja viimeisenä saikkupäivänä tuntuu,

Vierailija
29.02.2012 |

ettet ole vielä aivan terve, ilmoitatko jo töihin että saikku jatkuu? Vai vasta sinä päivänä kun pitäisi palata töihin?



Mulla on tänään viimeinen saikkupäivä ja vaikka mulla ei enää ole muita flunssan oireita kuin nuha, on mulla lisäksi tosi paha huimaus ja pahoinvointi. Pystyn olemaan vain paikoillani, heti jos liikun, alkaa heittää. Eilen illalla oli niin paha, että en enää päässyt sängystä ylös, aamulla oli helpottanut, mutta vieläkin on pää sekaisin.



Jos tämä olo jatkuu huomenna, niin en kyllä ole missään nimessä työkykyinen. Mutta voihan olla, että tämä tästä helpottaa tämän päivän aikana ja voin mennä töihin huomenna. Onko ok, jos soitan töihin vasta huomenna aamulla, jos saikku jatkuukin?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
29.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos ihan selvästi se tilanne, että tiedän etten kykene seuraavana päivänä töihin, ilmoitan jo etukäteen. Jos on vielä hieman epävarmaa, ilmoitan vasta sitten töihinpaluupäivänä.

Vierailija
2/2 |
29.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

viimeisenä sairauslomapäivänä. Lääkäri soitti iltapäivällä ja keskusteltuamme jatkoi mun sairauslomaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi kaksi