Hyväksyykö kaikki muut naiset tosiaan miehen nettipornon katselun?
Kommentit (61)
puoliso katsoo enemmän pornoa kuin minä. Tosin katselen kyllä minäkin kun vain ehdin.
t. mies
Tässäkin asiassa on lupa tehdä parisuhteessa omaan parisuhteeseen sopiva sopimus. Siitä ei ainakaan tarvitse stressata, että koska kaikki muut hyväksyvät niin minunkin pitäisi.
Aina vaan jaksan ihmetellä että MIKSI sitä ei muka saisi katsoa?
mutta mitä voin asialle tehdä? Katsokoon.
Miksi sitä ei pitäis "hyväksyä", en tajua.
Ja muita naisia. Meillä oli seksiä parin vuoden välein. Olin tilanteesta aika rikki enkä vieläkään ole päässyt ihan yli, vaikka tästä on aikaa jo vuosia.
Nykyisen kanssa asia ei ole ollut ongelma, tai ehkä hän tekee asian niin hienotunteisesti, ettei loukkaa minua. :)
Tietysti jos mies ei muuta teekään niin sit on eriasia.
Vai koskeeko samalla myös esim. ettei saa mennä uimarannalle eikä saa katsoa K15-leffoja, ainakaan ranskalaisia, joissa saattaa näkyä muutakin kuin tissit? Meillä saa katsoa ja tykkään välillä katsoa itsekin.
minulta pois eikä minua korvaa, saan hyvää seksiä niin usein kuin haluan. Kyllä mun itsetunto sen kestää:D Itseasiassa katson joskus itsekin.
ja sovittiin että ei katsota kumpikaan, mutta mies jäi katselusta toistuvasti kiinni ja siihen loppui meidän suhteen aito rakkaus. Tilalle tuli lupa katsella pornoa. En välitä enää tippaakaan. Mutta en ajattele miehestäni enää samalla lämmöllä kuin ennen kiinnijäämistä. Koen, että mieheni valitsi pornon minun sijaan.
Eikä meillä tosiaankaan ollut aiemmin huono seksielämä. Nyt on.
En ole siitä mitään haittaa kokenut, pikemminkin päinvastoin.
tekeekö se teistä parempia ihmisiä vai ala-arvoisempia? Rakentaako se avioliittoanne vai nakertaako pitkässä juoksussa? Minkälaista petiä petaatte?
mutta en ole siitä niin mielissäni.
Mies vaatii multa muutenkin kaikkea sellaista, johon en ole seksissä valmis. Sitten hän katsoo lisää, kun ei saa multa sitä mitä haluaa ja minä turhaudun siitä vaan enemmän.
Tuntuu, ettei ne yhteiset seksikerratkaan ole sitten mitään, kun mies haluaa sellaista, mitä pornossa on.
Taitaa mennä meilläkin kohta samanlaiseksi, kun joku tuolla aiemmin kuvaili. Itse en katso, koska en saa siitä mitään kiksejä. Mulle riittäis vaan oma mies.
virikkeitä omaan sänkyyn. Luulisi, että harva aikuinen ihminen millään lailla ihastuu keneenkään jossain pornofilmissä. Riskit liitolle ovat ihan normielämässä.
Mutta ei mieskään hyväksy pornoteollisuuden ihmisoikeusloukkauksia tai pornon välittämää naiskuvaa, joten ei katso eikä itsekään hyväksy pornoa.
Ongelmaa ei siis ole, vaikka olemme asiassa suvaitsemattomia.
ja samaa tekee mieskin,ei sitä pornoa tietty aina katsella masturboinnin yhteydessä,mutta joskus kuitenkin.Mielestäni se virittää tunnelmaan ja kiihottaa,mikä siinä on niin KAMALAA?
Ainakaan meillä pornon katsominen ei vähennä keskinäisen seksin määrää tai laatua,pikemminkin päinvastoin.
ja samaa tekee mieskin,ei sitä pornoa tietty aina katsella masturboinnin yhteydessä,mutta joskus kuitenkin.Mielestäni se virittää tunnelmaan ja kiihottaa,mikä siinä on niin KAMALAA? Ainakaan meillä pornon katsominen ei vähennä keskinäisen seksin määrää tai laatua,pikemminkin päinvastoin.
mutta ei kaikilla varmaan.
Itse ainakin tunnen mieletöntä alemmuuden tunnetta, kun en riitä miehelleni. Ja mies ei oikein ymmärrä, tai halua ymmärtää, että se pornomaailma ei ole ihan oikea maailma. Siis että ovat näyttelijöitä ja kaikkea samaa ei välttis voi vaatia omalta vaimolta...
en hyväksy