eilinen pressatentti
voiko vielä joku sen nähtyään äänestää haavistoa?
Kommentit (7)
voiko vielä joku sen nähtyään äänestää haavistoa?
Ajattein ihan samaa, mutta ilmeisesti voi. Eletään sellaisessa hurmoksessa, että ei mitään väliä, mitä todellisessa maailmassa tapahtuu.
miten tuon jälkeen joku voi äänestää Niinistöä, ellei siis ole ihmisten hyvinvoinnista ja luonnosta täysin piittaamaton riistäjäporvari. Meinaan paljasti jätkä karvansa aika hyvin.
ja toi dalai laman kättely ja kiinalle pyllistely ...
miten tuon jälkeen joku voi äänestää Niinistöä, ellei siis ole ihmisten hyvinvoinnista ja luonnosta täysin piittaamaton riistäjäporvari. Meinaan paljasti jätkä karvansa aika hyvin.
huomannut Niinistön esiintymisessä mitään tuohon viittavaa, että hän olisi riistäjä tai luonnosta piittaamaton. Päinvastoin, hänhän korosti moneen kertaan, että jokaisen suomalaisen hyvinvointi sekä yhteiskunnan eheys pitää turvata. Ja oli hyvin huolissaan esim. Neva-joen yläjuoksun teollisuuspäästöistä, joihin ei ole juuri puututtu tai niistä ei juuri edes tiedetä mitään.
Mutta joo, se Dalai Lama -juttu sai ihan myötähäpeän pintaan Haaviston puolesta :(. Oikeestiko hän viis veisaa maailman suurimman talousmahdin, Kiinan, johdosta ja heidän mielipiteistään, kunhan vaan pääsee kättelemään Dalai Lamaa jos itse niin haluaa? Ei voi olla totta :-O.
dalai lamako sitä kestävää kehitystä ja fyffeä suomen sossiaalipummeille tuo? vanha hippi.
mutta haavistolaisuus on sokaissut, ei siihen enää järjen ääni pysty. eikä tarvitsekaan.
Tämä on ollut tiedossa. Monissa vaalikoneen kysymyksissäkin Pekka ajoi voimaakkasti omaa asiaansa (oli joku seksuaalivähemmistö juttu, johon oli valmis panostamaan kaikkensa - Sauli oli tilaisuuden järjestämisen kannalla, mutta ei lupautunut 100% asian taakse, kun moni muu asia on tärkeämpi), välittämättä siitä, että moni muu asia on suomalaisille ja Suomelle tärkeämpi(mm. lasten ja nuorten pahoinvointi, köyhyys jne.).
Mä en siis oikein ole koko aikana ymmärtänyt tätä Pekan kannatusta. Hän ajaa pitkälle omaa napaansa lähimpänä olevia asioita.
mutta oli kyllä kauhea rimanalitus molemmilta.