Paljonko olette saaneet lainaa, jos bruttotulot yht. n. 6700?
Tällä hetkellä meidän lainat yhteensä noin 100 000 euroa ja mies väittää, ettei muka ole varaa ottaa isompaa lainaa. Nuo taloutemme bruttotulot tienaamme suurin piirtein puoliksi. Muita isoja menoeriä ei ole, esim. auto pian maksettu jne.
Kommentit (7)
on sinusta paljon. Sadalla tuhannella saa täältä kaksion tai hikisesti kolmion, kerrostalosta tietenkin...
Pankki myöntää lainaa helposti esim. tyhjätaskuille lääketieteen ja oikeustieteen opiskelijoille, koska hyvätuloisuus jatkossa on melkein taattu. Pätkätyötä tekevien duunareiden on paljon vaikeampi saada lainaa, vaikka tuloja olisi kuinka paljon sillä hetkellä.
Meillä tulot nettona 2000 euroa ja lainaa 80.000 euroa. Vakituisissa töissä ollaan ja palkankorotuksista ei tietoa eli matalapalkka-alalla ollaan.
vaan akateemisia ja vakituisissa työpaikoissa.
Kiitos vastanneille... ja edelleen toivoisin vastauksia. :)
Pankki kyllä olsi tyrkyttänyt enemmän lainaa, mutta ei tarvittu. Asutaan ok-talossa, mutta ei pääkaupunkiseudulla.