En tule toimeen pomoni kanssa :(
Hän pitää kilteista ja nöyristä ihmisistä ilmeisesti. Selvästi suuttuu jos jotain asiaa kritisoi eikä ota vastaan annettuna. Kyse vaikkapa töiden jakamisesta. Lomani töitä jaettu uudelleen ja ikävin homma annettu minulle. Kyseenalaistin asian jolloin koko tiimi ja pomo ärtyneenä katselivat minua. Kai ihminen saa puolensa pitää ja jotain oikeudenmukaisuutta töiden jakoonkin vaatia...?
Kommentit (7)
määrätä, mitä töitä teet. Olisit ihan kahden kesken käynyt vaikka kysymässä, että mitäs nyt kun työt on jaettu näin, että miksi näin?
Esimies voi jakaa töitä parhaaksi katsomallaan tavalla.
Rakentavat ja fiksut ihmiset eivät palaverissa esiinny ärtyneinä tällaisista asioista. Oletko niitä tyyppejä, jotka löytävät vähän joka asiasta valitettavaa? Aika yleistä nykyisin, ikävä kyllä!
Koskaan ei mikään oo hyvin, tavaraa tilataan liikaa tai liian vähän tai miten päin oltais, niin mikään ei koskaan oo hyvin...
taholta kaikille tasapuolisesti. Muut sanoivat mielipiteensä ja saivat haluamansa työt. Kyse ei siis ole tasapuolisesta töiden jaosta. Siksi asiaa ihmettelen ja kritisoin. ap
määrätä, mitä töitä teet. Olisit ihan kahden kesken käynyt vaikka kysymässä, että mitäs nyt kun työt on jaettu näin, että miksi näin?
määräisikin mitä kukin tekee. Mutta ei. Läsnäolevat ja voimakkaat sanovat mitä haluavat, lomalla olevat/sairaslomalaiset "saavat" sitten mitä esimies antaa jäljelle jääneistä "ei muille kelvanneista" -töistä. ap
jossa on koko tiimi paikalla. Sinun kuuluu ottaa asia esiin pomosi kanssa kahden kesken.
Nyt teit niin, että kyseenalaistit julkisesti pomosi auktoriteetin ja ammattitaidon. Ei noin.