Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä teen?

Vierailija
05.12.2011 |

eli limatulppaa irtoili eilen ja viime yönä jonkun verran. rv nyt reilut 35. Pitäiskö Äippäpolille lähtee tarkistuttamaan tilannetta vai ei? vauva liikkuu hyvin ja tuon limatulpan irtoaminen kertoo vaan siitä et kohdunkaula on alkanut lyhenemään. Jos odottas et vedet menee tai muuta todellista aihetta niin ei tarviis turhaan edestakasin ajella.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
05.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Limatulppa voi irrota vaikka miten pitkään ennen synnytystä. Esikoisen kohdalla se lähti rv 36 ja vauva syntyi 40+3, kuopuksen kohdalla lähti joskus 38 ja syntyi 39+0.



Jos ei ala säännölliset supistukset tai muuta niin ei ole hätää. Saahan sun kohdunkaula jo lyhetäkin, avautuakin. 34+ jälkeen ei enää estetä vauvaa syntymästä jos se syntymään lähtee. :) Varaudu kuitenkin odottamaan vielä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme yhdeksän