Neljän tähden illallisen Outi oli tärkeän oloinen täti
Hän kommentoi ensimmäisen kokkaajan keittiötä sanomalla, ettei tajua miksi joku haluaa kokata vuokrakämpän keittiössä kun voisi hankkia kunnon oman keittiön.
Jännä katsoa tänään millainen isi maksaa -keittonurkkaus Outilla itsellään on.
Tuli myös hymy huulelle, kuin Outi (jota ei ole nälässä pidetty), mietti, että miten ihmeessä saa 1,5dl jälkkäriä alas. "Siis ku en oo yhtään jälkkäri-ihminen ja vihaan kaikkea makeeta." Niin vissiin. :D
Kommentit (3)
Oliko naisen nimi Outi? Tumma ja hieman pyöreä nainen olisi tarvinnut kasvoilleen ainakin hieman puuteria.
Ohjelma tuli juuri uusintana. Outi varsinainen lihava tärkeilijä, joka voitti kieroilulla kisan. Neiti reskontranhoitaja yritti kovasti esittää fiiniä leidiä Kallion kaksiossaan. Itse en ko.asuinalueelle muuttaisi vaikka maksettaisi. Harvinaisen vastenmielisen oloinen täti tämä Outi.
vaan Arvostele mun illallinen Suomessa tietenkin.