Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kuukauden hoikennus alkaa nyt.

Vierailija
09.10.2011 |

Jatkuu sitten jos vielä siltä tuntuu. Eilen illalla päätin, että haluan alkaa tietoisesti laihduttamaan. Imetys on jo niin loppusuoralla pojan ollessa 11kk ja kyllästyttää jo tämä ainainen pläsyys. Olen saanut kaksi lasta tiheään (1v1kk väliä heillä) ja nyt haluan kehon takaisin.



Kaivoin vanhat paionvartijoiden ohjeet kaapista (ihme kun edes löysin ne!) ja alan metsästää vyötäröä. Teen niinkuin jotkut muut, eli kirjaan tänne tulokset ja syömiset.



Aamupainon punnitsen kerran viikossa sunnuntaisin. Tänään puntari näytti 67,1 ja ensiviikolla vähemmän.



Otan nyt tavoitteeksi yhden kuukauden tiukan tarkistelun, sen jälkeen teen miten sitten tuntuu. Tämä on muistutukseksi itselle siitä miten imetyksen jälkeisenä aikana tulee elää. Olen varmaan ollut liian lepsu, kun paino ei ole paljoa tippunut.



Liikuntaa harrastan sen minkä näiltä lapsilta pääsen, mutta pääasiassa tarkastelen nyt ruokavaliota.



Jess, tästä lähti!

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla