Mitä joululahjoja noin 4v tytölle?
Mietiskelen tässä jo joululahja asioita ja tarkoitus olisi alkaa niitä ostelemaan... Lahjavinkkejä kaipaisin noin 4v tytölle (täyttää 4v helmikuussa). Mitä tuon ikäiselle kannattaisi ostaa?
Kommentit (13)
Heppatikkua (keppihevosta) ja pet shoppeja.
Siis tämä on ehdottomasti kaikkien aikojen paras lahja sen ikäiselle tytölle:
http://www.leikkien.fi/epages/Kaupat.sf/fi_FI/?ObjectPath=/Shops/leikki…
Meillä todellinen suosikki!
... vastaavan ikäisellä ovat tällä hetkellä My Little Ponyt, nukkekotileikit, Moxiet (vähän niinkus barbiet) ja nyt kun vauvojen pukeminenkin sujuu, niin nukkeleikit taas kiinnostavat.
meillä leikkii junaradalla, siihen lisäosia. Sitten varmaan lääkärilaukku. *Prnsessajutut on hitti myös.
Tietyt lelut varmaan kiinnostavat sukupuolesta riippumatta? :) Meillä tykätään mm. vauvanukesta (Baby Born), Brion junaradasta, lääkärinlaukusta ja palapeleistä. Kirjat ovat varma hitti, etenkin runokirjat ja seikkailuaiheiset sadut.
Onko tytöllä jo nukkekotia? Se on kuulemma tosi suosittu vähän vanhemmilla.
Sukulaistytölle mietin joululahjaa.
kun 4vee- tytölleni pitäis jotakin jouluksi ostaa. Nukenvaunujen lisäksi.Lisää vinkkejä?
risto räppääjä-dvd, liput disney on ice-showhun, moxieita tai bratzeja ja prinsessa-asua. Myöskin petshopit, ponyt ja zhu zhu petsit on kova sana.
Sellainen pikkulasten malli, joka ei heti hajoa.
toivoo prinsessa-asua tykötarpeineen (ei ole vielä sellaisia, mutta luulen, että käyttöä löytyy kovasti), barbeja ja näille hevosta (yksi barbi-nukke, ahkerasti leikissä oleva on ennestään) ja zhu-zhu-petsejä (on jo ennestään 3 ja kovassa käytössä). Askartelu, värityskirjat, vesivärit, muovailuvaha yms. on myös kovassa käytössä ja näillä puuhaillessa tykkää kuunnella lasten musiikkia.
Saa joulupukilta ainakin sukset (joissa "oikeat" siteet ja monot) ja tänään naapurin äiti mietti omalle 4-v pojalleen rattikelkkaa ja siitä itsellekin tuli idea, että ehkäpä meillekin (ei ole vielä yhtään tytöllä siitä kokemusta, mutta luulen, että taitaisi kyllä tykätä...).
ja vaatteita. Lähden itse Roomaan hakemaan, siellä niin hyvät valikoimat.