G: Mitä tykkäät BB:n Tiinasta?
Kommentit (7)
ne Mikan juoksulenkit olikaan.. Varmasti tooodella nautinnollista hyppiä toisen selässä esim. puoli tuntia tai tunti! Mutta voih, Mikan vuoksihan se olisi tietysti pitänyt.. Juoksiko Perttu Terhin kanssa? tai reppuselässä.
Esim. silloin kun olivat Mikan kanssa köytettyinä, neiti ei joustanut yhtään, vaan kaikki piti mennä hänen tahtonsa mukaan, Mika ei päässyt lenkille ym. Voisi jo tippua pois!
mutta on ruvennut käyttäytymään tosi törkeästi muita kohtaan. Esim. leipomisjutussa alkoi valittamaan Mikalle, että olisi halunnut tulla mukaan leipomaan vaikka mika oli kysynyt monta kertaa, että eikö kukaan muu tule. Tiina sitten suuttui ja möksötti. Lapsellinen!
Joo, tiputetaan vaan kaikki naiset talosta. On varmaan tooosi mielenkiintoista seurata neljän miehen touhuja. Hohhoijaa... Jokainenhan tietää, että molempien sukupuolien läsnäolo vaikuttaa ratkaisevasti talon henkiseen kokonaisuuteen. Sellaistahan se on työpaikallakin. Jos on pelkkiä naisia, niin heti ollaan juoruilemassa ja napit vastakkain. Tää nyt ei kyllä kuulunut tähän kysymykseen, mutta kommentoinpa nyt.
Omanlaisensa, persoonallinen. Luova, taiteellinen. Koen Tiinan " nyrpistelyt" niin, etteii yritä peitellä ärtymystään yms. Monia näyttää ärsyttävän myös Tiinan laulaminen. Mua ei sitten yhtään! Paljon enemmän ärsyttää poikien sovinistiset jutut ja kännissä yletön tolloilu.
Pisti kyllä huvittaan tuo kommentti ettei Mika päässyt juoksemaan köysitehtävässä.. Siis MILLÄ TAVALLA se olisi pitänyt toteuttaa ihmisen kanssa, joka ei harrasta juoksemista??? Miten juosta ellei kunto riitä? hmmm.. ;D
Onnistuisiko itseltäsi sama? Tykkään myös Tiinan laulusta. Laulaa hyvin nuotilleen ja improvisoi omia sanotuksia, kuten viime sunnuntain suorassa lähetyksessä. Ei taitaisi sekään kovin monelta onnistua. Tässä nyt muutama esimerkki.
Se on just tollanen taiteellinen luonnonlapsi luonne.