Mitä tekisin hiuksilleni? (KUVA)
http://www.aijaa.com/v.php?i=009278076075.jpg
Pidennykset himottaisi, sillä en haluaisi leikata hirveästi kun kerrankin oon saanut kasvatettua edes vähän (mulla kasvaa hiukset alle 10cm vuodessa..).
Toisaalta noi latvat näyttää ihan hirveiltä, ja varsinkin edestä vihaan hiuksiani, ruma ylikasvanut otsis ja muodoton malli :(
Kommentit (22)
Moi, mä tunnen sut :)
kivaa, kuka oot? :D
ei sano oikein mitään toi M? Ei vissiin sit olla kovin läheisiä tuttuja? :)
musta noi on kivat! väri erityisesti. mutta mä en olekkaan käynyt kuin yhden kerran kampaajalla elämässä. että ehkä en ole tarpeeksi kriittinen..
musta noi on kivat! väri erityisesti. mutta mä en olekkaan käynyt kuin yhden kerran kampaajalla elämässä. että ehkä en ole tarpeeksi kriittinen..
oon käyny kampaajalla ihan hävettävän vähän, ja sen kyllä huomaa noista latvoista :D blondasin yhdessä vaiheessa ja se sitten tuhosi jo muutenkin huonot hiukseni (olivat ennen blondausta melkeen puoleenselkään) :/
sellaisen olkapäitä hipovan polkan ja pitäisin suht tumman värin, johon sitten parilla kolmella vaaleammalla ja punertavalla sävyllä paljon ohuita raitoja.
sellaisen olkapäitä hipovan polkan ja pitäisin suht tumman värin, johon sitten parilla kolmella vaaleammalla ja punertavalla sävyllä paljon ohuita raitoja.
Hiuksesi olivatkin vähän lyhyemmät, mutta leikkaisin siis pois tuon "hännän" niin että hiuksista tulisi suht tasapituiset.
se olis paljon aikuismaisempi, terveemmän näköinen, ryhdikäs ja kaunis. Hiuksissas on kaunis väri!
vasta aikaa vie. Tasauta vain latvoista pahimmat osat pois. Kiva värikin on.
Eli noi hapsut pois ja tasapitkäksi.
Sitten voit kasvattaa rauhassa. Mutta jos jatkat kasvatusta tossa hapsulookissa, niin niistä ei koskaan tuu siistit pitkät hiukset.
Väri näytti minustakin ihan kauniilta.
Tai ehkä nyt voisin vähän takaa tasoittaa, mutta kiiltävät ja kauniit muuten, niin hyväkuntoisen näköiset että varmasti kestäisivät kasvattamista hyvin.
En laittaisi mitään pidennyksiä, ne eivät koskaan ole oikeasti sen näköiset kuin kuuluisivat muiden hiusten joukkoon. Parhaimmillaan näyttävät vain vähän keinotekoisilta, siis samalla lailla kuin meikki näyttää (itsekin meikkaan, mutta eihän kukaan luule että mun ripseni olisivat luonnollisesti näin paksut), ja pahimmillaan menee nolosti tuksu-henkeen.
ei ollenkaan pahat hiukset! en laittais pidennyksiä koska ne näkee. siis teippipidennyksetkin näkyy läpi outoina muhkuroina hiusten seassa. kasvata vaan näitä omia ja hoida hyvin.
ei mullakaan kasva nopeasti, mitä sitten? hitaasti hyvä tulee :)
pahalta muutama vaalee raita tonne sekaan? :)
kiiltävää karvaa ja aika hyvässä kunnossa!Leikkaisin joko rajun tosi lyhyen otsatukan/vinon/suoran miten tykkäät tai hapsuttaisin kasvoille.Väri on todella kaunis,päivitä se ja lisää aavistus ohita raitoja,sävy pehmeä!Ei polkkaa!Takaa leikkaisin juuri noin veen malliin!
Itsellä on ollut muutamallakin eri tekniikalla laitettuja ja ovat sulautuneet omiin hiuksiin täysin. Oli kyllä sattumalta just sopiva väri ja hyvä laittaja. Itsellä oli alun perin varsin samanlaiset hiukset kuin sulla.
minusta hyvät tuollaisena.. :o
Polkkatukka vanhentaa sua vähintään 10v.
ne pidennykset mitään näy, etenkin kun laittaa tohon hapsutukkaan. En tiedä jos ohuemmassa tukassa erottuu, mun tukassa ei ainakaan.
Oon taas ihan eri linjoilla, polkka on kamala, aikuismainen ilmeisesti tarkoittaa tätimäinen tai tanttamainen? Aika kiiltävältä ja hyväkutoiselta tukka näyttää kuvassa kyllä.
näkyny, ei edes työkaverit huomannu muutosta (mulla itelläki aika pitkät hiukset), mut pidennykset voi olla kuumat kesällä.
joo pahottelen huonoa muokkausta :D hiuksiin kuitenki toivoisin mielipidettä :)