Hyvä hampaidenvalkaisuaine / -setti kotikäyttöön?
Niin siinä otsikossahan se tuli...onko näitä toimivia kotisettejä hampaiden valkaisuun ylipäätään olemassa?
Kommentit (8)
satoja euroja siitä että ammattilainen sen tekee. En ainakaan koskaan ole kuullut...olen itsekin ostellut näitä hampaita valkaisevia tuotteita mutta enpä ole mitään eroa koskaan huomannut.
Mutta saa vain netistä tilattuna, esimerkiksi ebaysta.
Omaa kokemusta ei ole mutta kiinnostaisi kokeilla.
crest white strips on hyvät
Mitä näille tulee hintaa, esim. ebaysta tilattuna? Ja oletteko huomanneet ihan selvän eron? Ei siis mitään, ehkä yhden sävyn muutosta vaan siis ihan selkeästi että tummentumat ovat lähteneet tai hampaat ovat yleisesti kirkastuneet?
noita kotivalkaisuja. Sanoi etta niissa on pienempi vaikuttavan aineen pitoisuus koska se saa vaikuttaa pitkaan (yon yli). Hammaslaakarin tekemassa valkaisussa taas aine on aika voimakas koska vaikutusaika on lyhyt (asiakas pitaa saada akkia ulos). Hyva puoli siina taas on etta jos tehdaan muotti omista hampaista niin aine ei valu ikeniin tms. samalla tavalla kun stripseissa.
Kaikki valkaisuaineet kai kuitenkin vahingoittavat kiilletta jonkin verran.
crest white strips on hyvät
on vaalentanut ainakin omia hampaitani. Apteekin "valkaisu"tahnat eivät ole antaneet mitään tulosta.
Kesäjuhlia varten ajattelin hampaita valkaista, mutta mistään näistä kotijutuista ei ole kokemusta ja rahat ei riitä ammattilaisen tekemään