Martina laittanut sitten lapsensa
alastonkuvan nettiin omaan blogiinsa (Victoria saunomassa). Mulle nousi pala kurkkuun pelosta, kun näin sen. Koko ajan sen tytön kuvaaminen on natissut hyvän maun rajoilla, mutta nyt meni pahasti yli.
Paha vielä, kun kaikki tietävät televisio-ohjelman ansiosta missä ne asuu ja ne on tainnut kertokin, mihin päiväkotiin tyttö menee. Pitäisköhän tuosta ottaa yhteys lehden toimitukseen, että poistaisi sen. Ihan oikeasti lapsia on suojeltava tällaiselta.
Kommentit (81)
Mitä ihmeellistä alastomassa lapsessa on? Kaikki varmasti tietää miltä 1.5 v. tyttölapsi näyttää nakuna tai poikalapsi o_O
mitä tällaiset kuvat voivat aiheuttaa. Pelastakaa Lapset julkaisi jokin aika sitten juuri suosituksensa siitä, ettei mitään tällaisia kuvia lapsista laiteta nettiin. Ei ole hysterisoimista todellakaan ja joo voi kytätä ja kaikkea voi tapahtua,mutta provosointiin ei mielestäni pidä ryhtyä missään määrin.
lapsen kuva nettiin, niin käsi pystyyn kuka laittaisi oman lapsensa alastonkuvan nettiin. Netti on aivan eri juttu, kun kotialbumit. No, mutta en oikeastaan odottanutkaan täältä mitään järkevää vastausta.
Kyllä ne pedofiilit saa nautinnon ihan tavallisista lastenkuvistakin, ei vamraan niitäkään kannattaisi laittaa.
APUAAAAAAAAA
jos jonkun mielestä on ihan evvk että hänen lapsensa kuva saattaa päätyä netistä runkkumatskuksi, niin eihän siinä sitten mitään.
alastoman lapsen oleilusta rannalla vanhempien valvonnassa, vaan siitä, että laittaa alastoman lapsen kuvan nettiin. Joo kaikki tietää, miltä alastomat lapset ja aikuiset näyttää siitä ei ole kysymys vaan yllykkeiden antamisesta sairaille ihmisille. Mielestäni hyvän maun raja kulkee näissä nettikuvissa. J
katseliko joku rannalla lastani pensaassa runkaten. jos tuolle linjalle lähtee voi tosiaan teljetä lapsena sisätiloihin. Miettikää nyt järjellä! Pedofiileilla on hemmetin paljon helpompaa kytätä lapsia tuolla livenä kuin netissä ja miettikää päästättekö sitten lapsianne enää kesällä rannoille!
kun sen kuva on siellä? Maalaisjärjellä ajateltuna vois olla vaarallisempaa päästää se lapsi sinne rannalle. siellähän voi joku vaikka kytätä sitä ihan vieressä!
kun sen kuva on siellä? Maalaisjärjellä ajateltuna vois olla vaarallisempaa päästää se lapsi sinne rannalle. siellähän voi joku vaikka kytätä sitä ihan vieressä!
läheltä tai puskan takaa ei myöskään sitä lasta vahingoita
nettikuvista? Samalla logiikalla kai sitten voi pelätä aina kun lapsi on tuolla ulkona pedofiilien mahdollisena runkkumatskuna. Jos kaikkea alkaa pelkäämään saakin pelätä loppuelämänsä. Mullakin on kuvia netissä lapsistani uikkareissa eikä pelota yhtään!
onko sun lapsesi ollut julkisuudessa niin, että kaikki tietää missä asutte yms. En minäkään menetä lapseni uimarantailusta yöuniani, mutta olen työssäni nähnyt aika paljon kaikenlaista pahaa ja tiedän, että kyllä jotkut kyttäävät netissä lapsia. Kyse ei ole hysterisoinnista vaan terveestä halusta suojella lapsia, kun heillä ei ole mahdollisuutta sanoa vanhemmille, että kiitos ei kuviani nettiin.
kuin siellä rannalla...mutta mammat tykkää maalailla piruja seinille!
Asiasta kuudenteen, joku sanoi että onhan lapsia uimarannalla alasti uimassa.
En todellakaan yleiselle uimarannalle minkään ikäistä lasta alasti veisi. Ja ne jotka vie niin en ymmärrä että miksi lapsen täytyy olla siellä alasti?
Ihan yhtä lailla se pdofiili voi kytätä livenä Martinan lasta vaikka koskaan ei olis sen nakukuvaa nähnytkään...ihan vaan sen takia että äitinsä on kuka on...jopa naapurin setä voi tehdä kelle vaan niin jos sattuu olemaan sillä tavalla vinksallaan...elämä on naiset yrittäkää relata vaikka eletäänkin pahassa paikassa!
Ja luuleeko joku tosiaan että se uikkari estää pedofiilia runkkaamasta? REPS
puolesta pelkääminen. Kohta ette kai uskalla enää kesäisin päästää lapsianne julkiseen puistoon leikkimään mekossa kun siellä voi vaania vaikka pedofiili...ihan kaikkea ei voi estää voi yrittää vaan suojautua pahimmalta eli valvoa sitä lasta. Tosin isomman lapsen kanssa sekin on jo vaikeaa mutta ei silti kannata alkaa hysteeriseksi.
Mitä pahaa se runkkari sit voi tehdä lapselle siellä netissä kun sen kuva on siellä?
Onhan teillä muuten omatkin alastonkuvanne netissä?
ajattele sunkin lasta voi joku pedo kytätä kesällä rannalla! Älä hysterisoi!