Minäkin olen tarkkaillut hoikkien ystävien syömistä.
Se on aivan tolkutonta, kaikkea voi syödä ihan kuinka paljon tahansa. ja nehän syö. Mä jos joskus erehdyn pullan syömään, tunkee se pullan kokoinen mötti heti ulos kaksoisleukana ja mahaläskinä.
Vittu oon kateellinen.
Kommentit (7)
voin kyllä syödä mitä tahansa ja olla liikkumatta yhtään ja pysyn normaalipainoisena, pointti on että syö KOHTUUDELLA. Jos vaikka vetää kokonaisen suklaakakun lauantaina niin ei sinä päivänä sitten paljoa muuta jaksa syödäkään. Ja jos syö suklaalevyn niin ruoaksi voi syödä keiton ja leipää ja muutoin mitä nyt syökin, nälkää ei tarvitse nähdä kuitenkaan. Kyllä mäkin lihoisin jos ahtaisin itseni täpötäyteen joka ruokailulla, olipa ruoka sitten mitä tahansa.
Mä olen aina ollut hoikka, mutta todellakin syön jossain ravintolassa kuin hevonen tai juhlissa, mutta ei sit tarvii välttämättä paljoo muuta päivän aikana syödäkään, jos on vetänyt vaikka ison pizzan ja jälkkärin ja tuopin olutta ravintolassa.
Mulla on kyllä tosi hyvä perusruokavalio ja liikun todella paljon. En esim. autoile juurikaan vaan kävelen ja liikun fillarilla. Temmon kaksi muksua pulkalla pari kilsaa päiväkotiin ja takaisin jne.
Läskit on niiiiin säälittäviä, kun eivät tunnusta itselleen sitä, että kyse on AINA vain kulutuksen ja syömisen välisestä suhteesta. Jos katoitte sen Prisman laihdutusdokkarin, jossa tyrmättiin esim. lihavien hellimä "hidas aineenvaihdunta -teoria". Nää dokkarissa olevat lihavat "unohtivat" ruokapäiväkirjoissaan jopa 60 prosenttia syömistään kaloreistaan, parit keksit välipalana ja sen karkkipussin, minkä veti istumatyötä tehdessään ja sen majoneesikastikkeen salaatissa jne.
on muutama työkaveri, jotka langanlaihoja ja syövät minimaalisesti. Eväänä yksi mandariini tai lehtisalaattia. Koskaan eivät ota tarjolla olevia herkkuja.
Työ melko fyysistä, kun hoitoalalla ollaan.
Kai noilla eväillä läskit pysyy poissa.
Minä ihmettelin kanssa aikaisemmin erästä ystävääni (siis silloin, kun en tuntenut paremmin). Hän näytti syövän aina jättiannoksia, ei harrastanut liikuntaa ja silti on niin hoikka.
Totuus on, että hän syö kaksi, korkeintaan kolme kertaa päivässä, ja se riittää hänelle. Lisäksi hän on arjessaan aktiivinen: hommailee koko ajan jotain, vaikkei jumppatunneilla tai salilla käykään. Hän ei esim. ikinä surffaile netissä vain huvin vuoksi...
Kyllä se on syötyjen kalorien suhde kulutettuihin mikä pääosin ratkaisee. Vaikka välillä olisikin kiva uskoa toisin ;)
Meikä aina ollut normaalipainoinen / hoikka. Kaiffojen kanssa kun ollaan liikenteessä tulee usein naaaatiskeltua ruoastakin enemmän kuin arjessa (mökkireissut, raflat, kaffittelut jne.).
Jippo piilee siinä, että tämä ylimääräinen mussuttelu tasapainotetaan seuraavana päivänä / päivinä. Ihan tietoisesti.
Samoin painoa ei päästetä nousemaan paria kiloa enempää vaan spurtataan pieni ryhtiliike kun on tarpeen. Eipä tule jättikiloja pudotettavaksi.
Mitään taikanappia minulla ei ole, jolla pysyisin isommilla ruokamäärillä hoikkana.
Tosin nyt rv 33 ja kiloja +13 ;) Näyttää tulleen pötsiin ja rinnuksiin, että eiköhän kuulu asiaan.
Kun et ole näkemässä eivät syö mitään tai liikkuvat hulluna.