Kuka on sitä mieltä, että AV:lla on kohtuullisen tyhmiä äitejä?
Hyvin harvoin tapaa sellaista, joka tajuaa lukemaansa tai osaa argumentoida mielipiteensä tueksi. Usein vain toistetaan samaa asiaa, eikä nähdä edes sitä, että puhuu mahdollisesti asian vierestä. Tai ei edes argumentoida, kouhotetaan vaan.
Onko teillä tosielämässä tällaisia ystäviä? Itselläni on yksi.
Kommentit (6)
ämmät vääntää joka ikisen keskustelunaiheen siihen miten hyvä lapsen on olla kotona - oli aihe mikä tahansa.
Ja kotiäitiyttä arvosteleville he eivät osaa muuta vastata kun että " töissäkäyvät äidit ovat kateellisia meille "
Vierailija:
Onko teillä tosielämässä tällaisia ystäviä? Itselläni on yksi.
Ei tunnu olevan olemassa kultaista keskitietä, vaan aina joko tai. Ja jonkun verran löytyy myös uus-avuttomuutta tai tuoreen äidin epävarmuutta.
Oikeasti, pidän ainakin noin 90 % tämän palstan mammoista itseäni selvästi typerämpinä fanaatikkoina, joilta maalaisjärki on täysin hukassa.
itse tosin olen fiksu ja filmaattinen ;)