Onko teillä tärkeetä merkkivaatteissa, että se merkki näkyy?
Erään perheen lapset pukeutuu pääasiassa benettonin vaatteisiin ja en voi mitään, mutta mua vähän häiritsee, kun se benetton lukee isolla joka ikisessä vaatteessa. En tiedä onko sitä merkkiä edes vaatteita, missä merkki ei näkyisi kissan korkuisin kirjaimin, mutta jotenkin se teksti oikein alleviivaa, että huomaa nyt mitä mä käytän =)
Kommentit (11)
Ne Benettonin paidat, joissa on suuret logot, ovat halvempia kuin logottomat. Vaatii viitseliäisyyttä ja vähän enemmän rahaa, ettei logot näy.
merkki saa näkyä, mutta ei häiritsevänä vrt. pojalla Gantin paita edessä logon koko noin 3 cm pitkä ja 2 cm korkea
haittaa se, että merkki näkyy! Jää monesti ostamatta muuten ihan kivoja vaatteita (sekä itselle että lapselle) koska niissä on niin järkyttävän iso tuotemerkki ja vielä näkyvällä paikalla.
Benetton on juuri yksi noista, joissa on paljon näkyviä merkkejä, meille ei osteta sitten niitä. Vähän laadukkaammissa ei sitten enää sitä merkkiä pidetä esillä, merkki löytyy vain esim. takista sieltä niskan kohdalta sisäpuolelta ja se taas ei haittaa, kun ei näy muille.
Ne täällä kehutut ticketit ja molot jäi kauppaa, kun niissä oli ne tökeröt merkit. Tanskalainen laadukas haalari on nyt lapsella, mutta eipä näy merkkejä!
Mä en koskaan osta mitään missä on näkyvillä isosti logo tai valmistajan nimi. Minusta isot logot ovat juntin näköisiä, ihan sama onko se logo Benettonin vai (aidon) Chanelin.
Jossain benettonissa ja espritissä urheilukauppavaatteissahan se näkyy melkein aina. Mut millä tahansa vaatemerkillä ne mainoslogopaidat on edullisimpia. En kiistä, etteikö näitä ole meidän vaa-ajanvaatteissa juuri tämän takia. Ihan hyvälaatuisia ne voi silti olla, mut se merkki on tosiaan isolla.
TYövaatteissa ja edustuskuteissa sitten ei merkit näy.
Esim. Espritin sellaiset tiukat T-paidat on suht hyvälaatuisia ja ostaisin niitä, mutta useimmissa lukee "Esprit" juuri edessä, siis huonoimmalla mahdollisimmalla paikalla. En siis osta. Myös Benetton häiritsee. Tyttärelle 5v ostan joskus Benettonista, koska hän tykkää kaikesta kiiltävästä ja on innoissaan tekstistä, joka kiiltelee. Tässä tapauksessa ei ole tarkoitus "elvistellä" merkillä. Sitä paitsi ko. paitoja saa alle kympillä.
Benettonia en pidän minään merkkivaatteena, ja ne onkin meillä merkittömien paitojen kasassa.
Meillä molemmilla lapsilla pidän vaatemerkkeinä:
Dior
Burberry
Armani
DKNY
Moschino
Guess
Kenzo
D&G
Näitä vaatteita on meillä paaaaaljon!!! :)
Lisäksi jotain hennesin ja zaran perustrikoota...
Benettonia en pidän minään merkkivaatteena, ja ne onkin meillä merkittömien paitojen kasassa.Meillä molemmilla lapsilla pidän vaatemerkkeinä:
Dior
Burberry
Armani
DKNY
Moschino
Guess
Kenzo
D&GNäitä vaatteita on meillä paaaaaljon!!! :)
Lisäksi jotain hennesin ja zaran perustrikoota...
En ole koskaan mieltänyt mitään Benettonia merkkivaatteeksi enkä ole edes ajatellut että siinä voisi jonkun mielestä olla jotain brassailua
Ostan vaatteita sen takia et ne on hyvännäkösiä en merkin mukaan..Teinille sen sijaan on tärkeää että on oikeaa merkkiä ja sen pitää näkyä..ja musta toi merkki juttu on enemmän teinien ei äitien juttu:)
Mulla muuten on Benettonin paitoja, joissa merkki lukee vain niskassa, paidan sisäpuolella :)