Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mistä farkut tasapaksulle vartalolle?

Vierailija
10.08.2010 |

Olen mitoiltani 175/70. Normaalivartaloinen. Ongelmani se, että takapuoleni on pinei (ei litteä, mutta "liian pieni"suhteessa reisiin ja vyötäröön. Kaikki housut siis alkavat lötköttää takapuolesta. Niihin jää liikaa tilaa jos housut vyötäröltä mahtuvat. Kovin matalia lantiomallisia en halua. Mistä hyvät housut? Mikä malli ja merkki olisi sopiva kaltaiselleni pötkölle?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
11.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen epätoivoinen, sillä mitään housuja en löydä. Miesten osastollekaan en halua mennä.



ap

Vierailija
2/4 |
11.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Helsingin läheisyydessä? Vastatessasi kyllä, suosittelen, että menet Herttoniemeen siellätä löytyy farkkumyymälä jossa ON AIVAN IHANA PALVELU!

Ostin peräti kolmet erimerkkiset farkut. SOVITIN, yhdet niin myyjä katsoi niitä jalassani ja toi sen jälkeen toinen toistaan istuvampia jalkaani.

Ihanan palvelun sain!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
10.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen reilusti ylipainoinen, mutta paino on kertynyt tasaisesti ympäri vartaloa. Minulla ei siis ole isoa takamusta, vaan olen paksu, tasainen makkara.



Ainoat hyvin istuvat farkut olen löytänyt Vila:n mallistosta Stockalta.

Kuulisin itsekin mielelläni muitakin vinkkejä.

Vierailija
4/4 |
10.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

vanhat kunnon 501:set, eikös ne ole tasapaksulle mieskropalle suunnitellut. Muistan kun kurveineni niihin yläasteella väkin tungin itseni.... EI näyttänyt hyvältä :D

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kaksi yksi