Uskallatko viedä väkivaltaisen lapsesi tarhaan?Miten suhtaudut,jos se lyö muita liian kovaa?
Kommentit (10)
lapsi on hyvässä ja toimivassa erityisryhmässä, jossa on ihana osaava henkilökunta, ja kodin ja PKn välinen yhteistyö sujuu hyvin.
Hieno asenne kakkosella, pois silmistä, pois mielestä. Mitä sitten jos hakkaa muita. Sano nyt vielä että samaan aikaan olet itse kotona
Onhan hän oma kullannuppuni.Muilla mukuloilla,ei ole kerrassaan mitään virkaa.Asenne kuuluu myöhemmin peruskouluun juurtuneeseen käytäntöön.Kyllä yhteiskuntamme tietää mikä on vapaakasvatus ja peruskoulu?
yhteiskuntamme kehityksessä.Ei ole mitään asiaa maailmassa heidänmielestään mikä parempaakin voisi olla?
Jos molemmat vanhemmat on töissä niin johonkinhan se lapsi on vietävä!!!
Lapseni on silloin tarhassa ja itse en ole vastuussa tapahtumista.
Jos lyö toisia niin voi, voi..
Sama jos pihalla tekee pahaa toiselle niin enhän ole näkemässä niin en puutu millään tavoin.
Lapseni on kullannuppuni ja saa tehdä mitä haluaa.
Se on täysin luonnollista. Ihminenkin on eläin. Kinastelu on täysin normaalia. Lyömisen kieltäminen on sama kuin kiellettäisiin syömästä ja juomasta.
Toki tuon ikäisen lyönti saattaa sattua, mutta ei se ketään tapa.
Minua on lyöti päiväkodissa ja opin varomaan ja kunnioittamaan vahvempia. Tahdoin samalaiseksi. Tahdoin kalifiksi kalifin paikalle.
Meni vielä pitkään kunnes lunastin paikkani koulun suosituimpien joukosta. Se oli makeaa elämää.
kyllä erilaisten lasten vanhemmatkin käyvät töissä ap
Tuo on juuri sitä,mitä evoluutioajattelusta seuraa:Muita saa lyödä,kun se kuuluu ihmisen luonteeseen,kuten syöminen ja juominen.Kristitty ajattelee,että lyöminen on syntiä ja väärin.
Ja on päiväkodin vastuulla siellä ollessaan. Olen toimittanut kunnalle lääkärintodistuksen käytöshäiriöistä ja on heidän asiansa resurssoida hoito tarpeen mukaan. Eli en suhtaudu mitenkään, jos lyö muita.