Onko mun pakko taipua ja ostaa legginsit?
Olen vähän lihonut ja farkut on alkaneet käydä pieniksi. Ne jotka mahtuu päälle tuntuu jotenkin epämukavilta ja lämpimällä säällä hiostavilta. Lihomisen takia olen alkanut pitää myös pitkiä paitoja, siis tunikoita ne kai on, mutta siis vartalonmyötäisiä. On ihan hyvännäköisiä kapeiden farkkujen kanssa, mutta olisko ne legginsit kuitenkin paremmat? Mukavammat päällä ehkä ainakin.
Mun mielestä legginssimuoti vaan on aika kamalaa, mutta on niihinkin jo silmä tottunut niin että voisi ehkä itsellekin ostaa. Vai joko se muoti on menossa ohi?
Kommentit (8)
kun kaivat kalsarit kaapista ja vedät ne jalkaan. Legginsit on vaan "hienompi" sana niille. :)
Ennenvanhaan niitä myytiin nimellä pitkikset ;-)
laitanko sellaset? Ei kait pikku nypyt haittaa?
on enemmämn teinien juttu. Mä en pistäis tollasia jalkaani vaikka maksettas.
kun kaivat kalsarit kaapista ja vedät ne jalkaan. Legginsit on vaan "hienompi" sana niille. :)
mun kaikki kalsarit on kulahtaneita, venyneitä ja perseestä rikki. Ei olis kaunis näky :DDD
ap
farkun näköiset legginsit, ihanat :) H&M:stä ainakin löytyi. Vai olisko ne olleet nimeltään tregginsit tms, kuminauhavyötärö kuitenkin ja hyvin joustavaa farkkukangasta
Itsellä on sekä caprilegginsejä että tavallisia. Sopivat nimenomaan tunikoiden kanssa.
Legginsit on kamalat kaikilla!