Onko normaalia etta vauva imee pari paivaa kuin kuolisi nalkaan, koko ajan
sitten pakkaa rinnat tayteen maitoa ja vauva imee tosi harvakseltaan koska saa niin hyvin ja paljon kerralla. Noin menee sitten 1-2 paivaa. Sitten maito alkaa taas hiipumaan ja sitten taas itketaan pari seuraavaa yota ja lutkutetaan koko yo ja paiva rinnalla. Vauva on reilun 1kk.
Kommentit (7)
Tasaantuiko vauvan imurytmi milloin? Toivon siis etta se joskus tasaantuu...?
ap
Kuulostaa normaalilta, vauveli tilaa maitoa tarpeeseen....nyt kannattaa antaa syödä niin usein kuin haluaa, kyllä se siitä tasoittuu ajan kanssa. Mulla vauvat ovat tehneet sellaistakin että yhtäkkiä irroittivat rinnasta otteen ja parkaisivat...ihmettelin, mutta luin että vauvan itkaisu saa maidon herumaan paremmin. Tsemppiä imetykseen. Nyt vaan rento asento ja asenne, kiire pois (jos ei ole jo pikkuisia ennestään =D).
Ollaankin tisuteltu tiheaan, eika ole sen kummempia kiireita onneksi, isommat sisarukset ovat jo hieman isompia.
ap
Googleta vaikka "tiheän imemisen kausi"
Googleta vaikka "tiheän imemisen kausi"
tissillä pulen tunnin välein syntymästä saakka ja poika on nyt 1 kk ja voin sanoa että tämä äiti on väsynyt ja tissit ovat hel**tin kipeät...ei oo kivaa tämä
Ei kivaa.