Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko Hollannissa asuvia/asuneita?? Kysymys junista

Vierailija
03.03.2010 |

Moikka kaikki Hollannista tietävät!



Ollaan tulossa kahden taaperoikäisen kanssa Hollantiin maaliskuun lopussa ja suunnitelmana on matkata junalla Delftiin suoraan Schipholin lentokentältä.



Kysymys kuuluukin, että pääsekö noihin hollantilaisjuniin rattailla vai miten siellä ihmiset yleensä kulkevat? Tohonkin reissuun kuuluu junanvaihto ilmeisesti Leidenissa tai Haagissa, ilmeisesti asemilla on yleensä hissit vai kuinka?



Eikös siellä ole aika paljon niitä kaksikerrosjunia? Onko niissä samanlainen invavaunu kuin Suomessa, ja jossa olisi tilaa pitää rattaat (ja lapsi) paikallaan?



Jos rattaat pitääkin kasata kokoon, tarkoittaa se tietty sitä, että pitää suunnitella tarkemmin se, millaiset matkatavarat otetaan mukaan, kun nuorempi on vain 11kk eikä tietenkään kävele itse. Niin, ja meidän rattaaat on ihan ihan tavalliset Gracon matkarattaat, eli ei ihan kaikkein pienintä mallia.



Kiitokset avusta! Vastaukset auttaa kovasti pakkaamisen suunnittelussa.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla