Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä kotimaan kohdetta suosittelette ensi kesäksi?

Vierailija
05.01.2010 |

Tuli mieleen tuosta aiemmasta ketjusta, jotta mitä kotimaankohdetta puolestanne suosittelette. Meillä lapset kesällä 3v.-11v. Ja ollaan käyty vuosien varrella Muumimaailmassa, Linnanmäellä, Tykkimäessä, Puuhamaassa, Visulahdessa ja Ti-Ti Nallen talossa.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
05.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suosittelen tätä entistä IHANAA kotikaupunkiani. Siellä on upea linna, joka taatusti kiinnostaa pikkuprinsessoja ja -ritareita. Sitten on PikkuKakkosen puisto ihan siinä linnan lähellä ja kaupunginmuseo, jossa hienot museolaivat. Pienen ajo- tai junamatkan (kiehtovaa lapsille!) päässä on Punkaharju ja siellä Kesämaa, jossa kivat vesiliut ja leikkipaikat pienimmillekin. Myös Retretti ja Lusto ovat siellä kiehtovia kohteita lapsiperheillekin. Majoitus Savonlinnan alueelta kannattaa kokemukseni mukaan varata aika ajoissa. Se on suosittua lomanviettoaluetta.

Vierailija
2/4 |
05.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oltiin toissakesänä. Lapset 1,3,5 ja 7 v. silloin. Heitä (ainakin vanhimpia) kiinnosti: kesämaa, Mannilan maatilamajoitus, Olavinlinna ja Retrettikin pienin osin. En tiennytkään Pikkukakkosen puistosta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
05.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mökki siellä, mutta ei kyllästytä maisemiin eikä linnan ympäristöön. Unohditte mainita, että aivan lähellä pikku kakkosen puistoa on viehättävä pieni uimaranta.

Vierailija
4/4 |
05.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

(varaa useampi päivä)



Myös Ähtärin eläinpuisto on kiva, jos haluaa vain päiväkohteen



ja neloselle: Tukholma ei ole kotimaata! Mutta tarkoitit varmaann Junibackenia...

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi seitsemän seitsemän