Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lakatkaa syyttelemästä vanhempia, tuosta hiihtolenkillä kuolleesta vauvassa...

Vierailija
07.01.2009 |

Pakkasta tuolla oli -15, ja aivan varmasti lapset ovat olleet lämpimien vällyjen välissä ahkiossa. Ja lisäksi jo on tiedotettu, ettei kuolema johtunut pakkasesta.

Eikä kuolinsyytä salassapitosäännösten mukkan edes julkisuuteen kerrota.

Antakaa perheen surra rauhassa, ilman tälläistä syyttelyä. On turha arvailla syytä kuolemalle, saati syyttää siitä vanhempia.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
07.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lisäksi ajattelen että tuolla kovassa pakkasessa suoritetulla pulkkailulla saattaa olla osuutta asiaan.



Minulla on ajatuksen ja sananvapaus tässä maassa.

Vierailija
2/2 |
07.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ainakin osalla.



Vähän aikaa sitten täällä vaadittiin, että vauvan kohtukuoleman kokenut perhe pitäisi syyttää kuolemantuottamuksesta.



No, kuten silloinkin totesin, nin se on oma ihmisryhmänsä, jolle ei ole koskaan käynty mitään sellaista, johon ei omasta mielestään olisi voinut vaikuttaa millään tavalla (kuten kuolema). Yllättävän paljon on ihmisiä, jotka luulevat, että he voivat kontrolloida ja vaikuttaa kaikeen mitä heidän ympärillään on ja mitä heille tapahtuu.



Tämä on todella surullinen tapahtuma, ja minustakin turha spekulointi pitäisi jättää ihan vain kunnioituksena tätä perhettä kohtaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän seitsemän