Käyn tekemään lastenhoidon ohella
ystäville/tutuille ja puolitutuille joulusiivouksia :)
Ihanaa pientä lisää arkeen, kun aina vaan lasten kanssa kotona.
Onko joku muu tehnyt, kuinka on sujunut ystävien kotien siivoukset ?
Itse olen erittäin tarkka omasta kodistani siivouksen ja puhtauden suhteen, kaiken pitää olla aina kunnossa jos tulee yllätysvieraita. Tutut varmaan siksi uskaltaa ottaa tekemään heillekin ;)
Kommentit (3)
saan näin pientä lisätuloa ja se lapsiperheessä ihan tervetullut lisä näin joulun alla, vaikka mies onkin töissä niin silti asuminen ja eläminen vie ison osan palkasta ja lasten harrastukset jne..
Itse tykkään siivoamisesta ja siitä tuloksesta mikä syntyy :)
ja onneksi tässä helsiki-vantaa akselilla on helppoa liikkua ilman autoakin ystävältä ystävälle antamassa/auttamassa hyvää mieltä.
pimeästä työstä kuule jäisi äkkiä kiinni ja kävisi kalliiksi ;)
Ihan mulla on oma yhden näisen firma josta olen nyt äippälomalla. Samaa taksaa en nyt ota kuin normaalisti töistä tehdessäni vaan pienemmillä summilla mennään ja ihan lain vaatimat kuitit kirjotellaan ja laitetaan kirjanpitäjälle menemään jne..
Maksan hänelle ihan kohtuullisen tuntipalkan. Hän siivoaa ohjeideni mukaisesti, ja hyvin toimii..!