Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kerron miksi haluan tietää pedofiilien nimet

Vierailija
11.11.2009 |

ja mieluusti asuinpaikatkin, jos voisin.



Syy on simppeli: haluaisin tietää jos joku heistä vapauduttuaan on lapseni lähellä esim. työnsä puolesta, pedofiilit kun useimmiten uusivat rikoksensa. Pedofiilien sukulaiset eivät minua kiinnosta, enkä halua mennä kivittämään pedofiilejakaan. Mutta haluaisin voida varoittaa lapsiani että varokaa erityisetsi tätä tyyppiä.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
11.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lisäisin vielä, että pedojen tuomiot ovat naurettavia, joten nimien paljastaminen toimii myös lisärangaistuksena.

Vierailija
2/2 |
11.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ajatuks on kaunis, mutta uhreja/omaisia on jo kaiveltu. Koska aina riittää niitä joille ei sitten syyllisen nimi riitäkään. Valitettavasti.



Käräjäoikeus on selkeästi ilmoittanut julkilausumassaan, että eräiden syyllisten nimet johtavat joidenkin lasten osalta heidän nimiensä paljastumiseen (jotka siis on julkistettu salaisiksi).



"Lisärangaistus" nimien paljastamisesta NYT siis tosiasiallisesti tulee vain syyttömille uhreille ja omaisille. Syylliset istuvat nyt linnassa turvassa.



Voitte siis rauhassa odottaa useamman vuoden. Vaikka noita vuosia varmaan kaikkien mielestä liian vähän, niin sen ajan eivät siis varmasti naapurissanne asu. Joten nyt te ette nimeä tarvitse.



Ottakaa yhteyttä eduskuntaan tms. jos rangaistukset ovat mielestänne liian pieniä ja/tai jos __siinä vaiheessa kun syytetty pääsee vapaaksi__, pitäisi julkistaa hänen vaihtamansa nimi (jotta omaiset ja uhrit jää rauhaan), sen hetkinen kuva ja asuinpaikka.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän yhdeksän