ihanainen poikani potkii masussa, hän on nyt 400 g ja 25 cm!
Hän syntyy n. 4 kk kuluttua. Olen onnesta sekaisin päivä päivältä enemmän. Monen vuoden lapsettomuushoidtojen jälkeen saamme vihdoin oman lapsen""
Kommentit (10)
MINULLA MYÖS, IHANA PIENI JA NIIN RAKAS 3. POIKAMME HEITTÄÄ KUPERKEIKKAA MASUSSANI!! :) NIIN RAKAS!!! :) JA SYNTYY JOULUKUUSSA! :) :) :) :) :)
minulla myös kolmas tytär tulossa lokakuussa.
Olen kans NIIN onnellinen, samoin mieheni.
Ja ajattele: Jos hän syntyisi nyt, hänellä olisi jo oikein hyvät mahdollisuudet selviytyä! Voin kuvitella että varsinkin lapsettomuushoitojen jälkeen on helpottavaa tietää, että nyt voitaisiin jo auttaa paljon jos lapsi syntyisi ennen aikojaan. Meillä nelonen syntyi reilu vuosi sitten 35cm:n mittaisena ja 995g:n painoisena rv 26. Joka raskaudessa olen laskenut viikkoja, milloin voisi olla jo mahdollisuudet selviytyä kohdun ulkopuolella... Nyt haaveissa viitonen ja kovasti jännittää miten käy jos raskaaksi tulee.
Meni vähän OT, mutta nuo laittamasi "mitat" herättivät tunteita... Toivotaan, että teidän pikkuisenne pysyisi masussa loppuun asti! Onnea kovasti! :)
Muistan hyvin odotuksen ilon, vaikka viimeisestä odotuksesta on kuusi vuotta...
Mullakin pikkuinen en-vielä-tiedä-kumpi potkii masussa. :) Tammikuussa pitäisi syntyä jos kaikki menee hyvin. Vähän pelottaa, koska viime joulukuussa koimme kohtukuoleman. Mutta tähän mennessä nyt ainakin kaikki on ollut vielä hienosti! :)
meillä kanssa poika polskii masussa :) laskettu aika tammikuussa. oikein onnellista odotusta kaikille! :)
olen iloinen puolestasi!