Mitä on vikana teidän mielestä naisessa, jota miehet kohtelevat lähinnä seksiobjektina?
Joka ei kiinnosta yleensä miehiä mahdollisena kumppanina.
Kommentit (7)
Tollanen seksistinen asenne tuskin voi olla kohteen syy.
Miehet on vaan taipuvaisia näkemään naisessa seksiobjektin. Jos syyllistän itseäni liikaa, itsetuntoni vaan laskee ja alistun entisestään seksiobjektina oloon. Ehkä se meneekin noin päin.
-ap
varsinkin jos suostuu tuollaisen kohteluun, siis alkaa seksiobjektiksi saadakseen esim hyväksyntää. Miehillä, jotka kohtelevat naista lähinnä seksiobjektina, on vääristynyt ihmiskuva.
Et arvosta itseäsi, joten liikut idioottien seurassa.
Voisit yhtä hyvin ajatella, että niin kauan, kun et löydä todella hyvää miestä, joka on kiinnostunut sinusta nimenomaan sinuna, olet mieluummin yksin, niin ne ääliöt kaikkoaa ympäriltä, ja löydät helpommin sellaisen fiksumman miehen.
Olen nyt tässä vauvalehden palstalla saanut kuulla karuja faktoja, joita en ole koskaan kuullut keneltäkään kaverilta tai sukulaiselta yms. Tuntuu hyvältä herätä todellisuuteen. Vastauksenne on järkeviä ja tosia. Laittaa kyllä miettimään.
-ap
Kannattaa ehkä katsoa toisesta laidasta baaria, jos sitoutumista aiot.