Jäänkö kotiin vai lähdenkö baariin?
ELI oltiin puhuttu kaverin kanssa lähtevämme tänään baariin ja kerkesin jo avata toisen aloittelusiiderin, ja kaveri ei jaksakaan lähteä. Asun 20 minuutin junamatkan päässä, ulkona sataa vettä eikä huvittaisi lähteä kävelemään asemalle, baarissakaan tuskin olisi mitään mielenkiintoista. Ei kuitenkaan tule juotua usein niin tuntuu vähän turhalta juoda kaksi siideriä kotona, vaihtaa takaisin kollareihin ja maata sohvalla loppuilta.
Lähdenkö baariin parille itsekseni, vai jäänkö sohvalle? Tai haluaako joku av:lta tulla siiderille Helsingin keskustaan :D
Kommentit (42)
Osasin odottaa tätä, mutta yök.
Ap
Maanantaina baariin.....kuulostaa tosi oudolta näin maalaistytön korviin
[quote author="Vierailija" time="02.03.2015 klo 18:24"]
Osasin odottaa tätä, mutta yök.
Ap
[/quote]
Ei kukaan varmaan päättämättömän kanan seuran hivuttautuisikaan;)
4: Mäkin olen maalaistyttö :) Kävin muutama kuukausi sitten viikonloppuna ja oli niin täyteen ammuttu teinejä, ettei todellakaan huvita enää niihin aikoihin käydä katsomassa tilannetta. Tykkään istua rauhallisessa ympäristössä (jossa kuitenkin edes joitain ihmisiä, toisin kun täällä kotona) ja tosiaan nautiskella ne pari ennen kotiin suuntaamista.
5: Plaaaah, oot tylsä, keksi jotain parempaa (en tosin usko että nettikeskustelussa kykenisit minunkaltaista ihmistä loukkaamaan...voit kuitenkin yrittää, viihdettähän mä tässä kaipaankin :))
Tuohan oli vaan pieni mitätön yleistys, älä ime itseesi kaikkea - edes baarissa tai baarista! Niin, ja kukaan herrasmies ei loukkaa maalaistyttöä muutoinkaan, senhän jo mummikin opetti!
7: 26
8: Moukkia ne, jotka yrittää tämmöisiä tyttöjä loukata. Kun ei parempaankaan pysty!
Melkeinpä voisin lähteä, mutta huomenna työpäivä...
[quote author="Vierailija" time="02.03.2015 klo 18:38"]
Melkeinpä voisin lähteä, mutta huomenna työpäivä...
[/quote]
Ethän lähde haureuden teille:(
[quote author="Vierailija" time="02.03.2015 klo 18:37"]
7: 26
8: Moukkia ne, jotka yrittää tämmöisiä tyttöjä loukata. Kun ei parempaankaan pysty!
[/quote]
Tuohan olisi voinut olla Goetheltä!
10: Sano silti toki mielipiteesi? :)
13: Vaihdoin paikasta toiseen, maanantaina alkaa taas hommat. Viimeinen kolmesta "vapaa"viikostani meneillään nyt.
[quote author="Vierailija" time="02.03.2015 klo 18:42"]
10: Sano silti toki mielipiteesi? :)
13: Vaihdoin paikasta toiseen, maanantaina alkaa taas hommat. Viimeinen kolmesta "vapaa"viikostani meneillään nyt.
[/quote]
Lähde vaan, voit tavata elämäsi Forrest Gumpin!
[quote author="Vierailija" time="02.03.2015 klo 18:42"]10: Sano silti toki mielipiteesi? :)
13: Vaihdoin paikasta toiseen, maanantaina alkaa taas hommat. Viimeinen kolmesta "vapaa"viikostani meneillään nyt.
[/quote]
Mitä mun täytyy sanoa? :P Oisin varmaan lähteny mielellään ottaa kuppia sun kanssa. Jos ois vaikka perjantai :D
[quote author="Vierailija" time="02.03.2015 klo 18:40"]etkö käy töissä?
[/quote]
Oletko kuullut, että voi olla sellaisiakin töitä jotka ei ole säännöllisesti ma-pe?
Höpsö, juot kalsarikännit. Ne on parhaimmat...
15: Kiitos vinkistä! Ei tosin niinkään ihmisten tapaaminen kiinnosta, kuin tarkkaileminen.
18: Joo, sekin vaihtoehto. Avasin kolmannen kotisiiderin ja kaapissa on vielä yksi, sitten pitää päättää jatkanko surffailua vai suuntaanko kaupalle tai juna-asemalle. Kalsarikännit oli kyllä ennen mun suosikkijuttu, saas nähdä jos se vaihtoehto alkaisikin tuntumaan parhaalta.
Kolme ihmistä ilmaisi mielipiteensä ja muut ei osaa sanoa, tai ei vaan kiinnosta? Jos aion lähteä, pitäisi olla junalla ehkä tunnin päästä, että kerkeän vielä ennen aamuyötä kotiin.
Ap (vaikka unohdankin tän useimmista viesteistä)
etkö osaa itse päättää?
No mene ja anna likaista anaalia jollekkin random partaerkolle, jonka parrasta roikkuu kokkareita mmmmm.
Itse ajattelin paskoa lavuaariin tieteen nimissä.
Mä haluun - sut;(