Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuvaile kaunis ihminen

Vierailija
28.01.2015 |

Siinäpä se.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
28.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei voi kuvailla, kauneutta on niin monenlaista. Lisäksi kauniskin ihminen alkaa näyttää välittömästi rumalta, jos luonne on paska.

Vierailija
2/5 |
28.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Valoa kasvoilla, terveen ja elinvoimaisen näköinen, hymyilevä

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
28.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kauniit kasvot ja eloisat silmät, sekä söpö peppu.

Vierailija
4/5 |
28.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä olen kakkosen kanssa samaa mieltä. Vaikea kuvailla, mutta tosiasia on että jos luonne on itseriittoinen, hapan, katkera, ilkeä tai muuta negatiivista niin kyllä ulkoinenkin kauneus rapisee niin jotta kohina käy. Ns. vähemmänkin viehättävän näköinenkin näyttää kauniilta jos sisäinen kauneus ja terve itsetunto on kunnossa. Se vain säteilee uloskin.

Vierailija
5/5 |
28.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Valoisa ihminen, moni rakastunut hehkuu ja on kaunis. Vaikka kroppa, piirteet jne.olisivat kohdallaan ikävä, nyrpeä, itseriittoinen tms.luonne pilaa koko vaikutelman. Joillakin on sisäistä karismaa tai hehkua joka tekee itseasiassa melko epätäydellisistäkin piirteistä huolimatta ihmisestä kauniin tai komean. Sinänsä viehättää suora, kaunis nenä, ei liian kapeat huulet, symmetriset kasvot ja eläväiset silmät, hyvä iho ja hampaat plussaa. Kroppa voi olla siro, hento, hoikka, pitkä, lyhyt, kurvikas, raamikas... Ei kuitenkaan ylilihava tai aivan anorektinenkaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi neljä kolme