Mies suuttui shakkipelistä!
Pelaamme joskus shakkia iltaisin, kun lapset ovat nukkumassa.
Tykkään pelata, vaikka olen voittanut mieheni tasan yhden kerran :)
Mieheni on minua älykkäämpi juurikin shakin tyyppisissä peleissä. Hän " näkee" kaikki mahdolliset siirrot, mutta minun pitää laskea ne nappula kerrallaan.
Tänään sitten kysyin, josko mies laittaisi lempibiisini soimaan puhelimesta oman siirtoni aikana. Sain shakitettua, en matitettua. Mies lopetti pelin, koska olin "huijannut" musiikilla!
Nyt mies murjottaa tuolla, sillä kuulemma jammailullani häiritsin häntä ja pääsin voitolle! Onko tämä todellista? Miten mieheni muuttui lapseksi? Olisin Ehkä voittanut, mutten välttämättä.
Mies korkkasi juuri alakerrassa kaljan ja itse olen valmistautumassa nukkumaan. Eli: Mitä teen? Ei puhettakaan, että pelaisimme pelin loppuun.
Kommentit (6)
No näin teen. Harmittaa vaan ktseänikin, kun voitto oli niin lähellä.
Ap
Voi kiesus miten lapsellinen juustokulli!! XD
[quote author="Vierailija" time="18.10.2014 klo 00:40"]Voi kiesus miten lapsellinen juustokulli!! XD
[/quote]
No joo, näin itsekin ajattelin. Nyt lepyin jo ja mieskin kömpi viereen. Kuulemma jatkossa täysi hiljaisuus ja biisit kuulokkeiden kautta :) Öitä aaveeläisille ja hauskaa viikonloppua!
Ap
No, annat olla, menet nukkumaan ja mies voi jatkaa kiukutteluaan. Aikä hänenkin kasvaa aikuiseksi. Toki tappio saakin kiukuttaa, mutta aika parantaa.