Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

miks vaan rumat ja läskit saa töitä lastenhoidossa

Vierailija
27.08.2014 |

Nätit saa töitä vaan jos on jonku tuttu tai sukulainen. Pelätäänkö niin paljon sitä et joku hoitaja muka pokais lasten isiä :D joka sinällään on ihan paska ennakkoluulo. Ei ne nätit halua ketään

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
27.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset
Vierailija
2/6 |
27.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jospa syy siihen, että sinä et ole saanut töitä lastenhoitoalalla, ei olekaan kaunis ulkomuotosi vaan esim. epämiellyttävä luonteesi? Lastenhoitoalallahan ollaan paljon tekemisissä erilaisten ihmisten kanssa, myös niiden vähemmän viehättävien ja ylipainoisten, joten ei ole hyvä jos työntekijä suhtautuu halveksuen toisiin ihmisiin heidän ulkonäkönsä perusteella.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
27.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="27.08.2014 klo 11:39"]Jospa syy siihen, että sinä et ole saanut töitä lastenhoitoalalla, ei olekaan kaunis ulkomuotosi vaan esim. epämiellyttävä luonteesi? Lastenhoitoalallahan ollaan paljon tekemisissä erilaisten ihmisten kanssa, myös niiden vähemmän viehättävien ja ylipainoisten, joten ei ole hyvä jos työntekijä suhtautuu halveksuen toisiin ihmisiin heidän ulkonäkönsä perusteella.
[/quote]jep. Myöskään hyvä ulkonäkö ei saa olla halveksunnan syy :)

Vierailija
4/6 |
27.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Monesti nää läskit ja rumat vihaa esim. Mamuja. Siinä on sitten erilaisten ihmisten kans muka hyvin toimeentulevia :)

Vierailija
5/6 |
27.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikä kyse oo siitä et en ois saanu töitä, oon iteki läski ja ruma.

Vierailija
6/6 |
27.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koska läskejä pitää sääliä. Vähän niinku lyhytkasvuisiakin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kahdeksan yhdeksän