Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Luteitten pelko -nyt jo painajaisia

Vierailija
03.09.2014 |

Kaikkalla niista puhutaan, olen alkanut pelkäämään ihan hulluna, että niitä jostain tulee meilekin. Asutaan kerrostalossa mutta ihan kovan rahan asunnossa. Alue on varakasta ja naapurin ja mekin matkustelemme säännöllisesti. Jonkinlainen neuroosi tässä on kehittymässä, olen raivannut ja tyhjentänyt asuntoakin ihan siltä varalta että on halponpi siivota ja myrkyttää jos luteet iskevät. Viime yönä näin sitten ludepainajaista.

Muita samanlaisia höpsöjä?

 

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
03.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä pelkään myös ja lisäksi pelkään torakoita. Meilläkin on hyvältä alueelta asunto mutta eihän se mitään takaa. Riittää kun joku käy vaikka matkalla eikä ole varovainen. Painajaisia olen nähnyt monta kertaa.

Vierailija
2/2 |
25.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla on viime aikoina ollut sama juttu! Minulla on ollut outoa ihottumaa viimeisen viikon-parin aikana ja koska olen viime aikoina lukenut paljon luteista niin olen nyt peloissani että ihottuma johtuu luteen puremista. Päivittäin useamman kerran syynään sänkyäni ja sängyn ympäristöä taskulampulla mutta mitään merkkejä luteista ei ole löytynyt. Ihottumakaan ei nyt varsinaisesti näytä miltään puremajäljeltä mutta silti pelkään.... Tuntuu että ei niiltä ällötyksiltä kerrostalossa voi enää olla turvassa kun yleistyvät niin hurjaa vauhtia!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän kuusi