mietin uutta blogia. kiinnostaisko teitä?
Eli ideana olisi kirjoittaa ohjeita ja parhaita menetelmiä itsemurhan tekemiseen. Siis tapoja eritavoilla (lääkkeet, hirttäytyminen, sauna jne). Ei mitään näyttäviä sosiaalipornon tapoja vaan pehmeitä tapoja lähteä sekä vinkkejä onnistumiseen :) Miltä kuulostaisi - olisiko kiinnostava aihe?
Kommentit (10)
[quote author="Vierailija" time="02.08.2014 klo 20:31"]
Ilmiannan blogin heti jos sen teet.
[/quote]
Ööö - mikä siinä olisi muka laitointa :o Kai sitä nyt saa kirjoittaa, kun ei yllytä ketään?
Musta toi kuulostaa aika mielenkiintoiselta. Mutta varmasti joku saisi siitä liiankin hyvän idean elämänsä päättämiseen.
Milläs todistat keinosi toimiviksi kun olet edelleen elossa
[quote author="Vierailija" time="02.08.2014 klo 20:36"]
Milläs todistat keinosi toimiviksi kun olet edelleen elossa
[/quote]
Tutkinut paljon aihetta netissä ulkomaisilta sivuilta (tässä se idea: suomalaista blogia ei ole)... lisäksi nähnyt usean kaverin lähtevän ja niistä kokemuksia :)
Mutta omakohtaista kokemusta ei ole. Jaat vaan muiden kertomuksia. Kopiointia
Tähän ketjuun en tietysti voi kirjoittaa sen enenpää, ettei kukaan pahoita mieltään, mutta blogissa siis esimerkiksi ohjeita matkapuhelimen käyttöön, paikannukseen ja siihen kuinka viestittelyn muille voisi estää. Lisäksi esimerkiksi ohjeita vertaohentavista lääkkeistä kuten Aspirin vs sairaalahoito ja henkiputki, joka repii väkisin haavoja jne. Siis ihan perusohjeita kirjoittelisin :)
[quote author="Vierailija" time="02.08.2014 klo 20:39"]
Mutta omakohtaista kokemusta ei ole. Jaat vaan muiden kertomuksia. Kopiointia
[/quote]
Ei ole onnistuneesta, mutta epäonnistuneesta on ja siksi ne kokemukset mielestäni sitäkin arvokkaampia :)
Jos tää on sun kuningasidea niin anna mennä. Huh huh..
Ilmiannan blogin heti jos sen teet.