Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Elämäsi tv-sarjana.

Vierailija
24.06.2014 |

Jos sinun elämästäsi sellaisenaan tehtäisiin tv-sarja, mihin sen juoni perustuisi ja mitä lajityyppiä se edustaisi? Keitä roolihenkilöitä tarinassa seikkailisi?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
24.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minun elämästäni tehty tv-sarja olisi varmastikin piirretty. Idea siinä olisi samantapainen kuin Kelju K. Kojootissa ja Maantiekiitäjässä. Päähenkilö (minä) aina tarinan alussa keksisi uuden mahtavan idean joko kuntoiluun, opiskeluun, työnsaantiin tai muuhun, sitten jahtaisi unelmaansa järjettömällä innolla, uusimmalla tekniikalla ja suurella itsevarmuudella. Lopussa päähenkilö putoaa jyrkänteeltä ja unelma kipittää kauas horisontin taa.

 

Joskus on sellainen olo, että elämäni on jo huumorisarja. Luulisi ettei kukaan voisi epäonnistua aina näin näyttävästi.

Vierailija
2/4 |
24.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan selkeä draama olisi.

Elämästä ja ihmisistä etääntynyt kolmekymppinen nainen yrittää selvitä elämästään etsien itseään ja onnellisuuttaan. Ulkopuolelle paistaa hymy, mutta sisällä loistaa kysymys: miksi ja kuinka? Paljon stressiä ja painetta ja pelkoa, peiteltyä masennusta ja vihaa.

sarjassa esiintyisi kiltti miesystävä, painostava seurapiiri "anoppi" , liuta ystävättäriä jotka ovat ainoita joiden kanssa päählö voi olla oma itsensä sekä kahtena puhelinäänenä äiti ja sisko.

Katsoisitko?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
24.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sairaaladraama, minä potilaana milloin missäkin ja joka jaksossa leikkauspöydällä. Välillä näytetään kun oksennan kivusta, välillä taas raahustan kepeillä ruokakauppaan. Taustalla pateettinen viulumusiikki ja tunnari on mustavalkoinen. Varma prime time -hitti.

Vierailija
4/4 |
24.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pu

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme kuusi