Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Hyvä perusväri olohuoneen seiniin?

Vierailija
02.04.2014 |

Olohuone on aika suuri ja pitkulainen.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
02.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos on pitkulainen ja suurehko voisi harkita kapeaan seinään tehosteväriä tai valitun värin tummempaa sävyä, esim jos muut seinät ovat vaaleanharmaat niin päätyseinä olisi tummemman harmaa.

 

En itse pidä kovin tummista seinistä, mieluiten haluan neutraalin valkoiset seinät, koska se on sisustuksen kannalta helpointa.  

Vierailija
2/2 |
02.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä en ainakaan osaa neuvoa. Pilais kyllä vähän tunnelmaa,jos jouluna ois railakkaan pääsiäisen keltainen seinä tai pääsiäisenä joulunpunainen. Itse tyytyisin valkoiseen,jossa ihan hieman jotain värinvivahdetta. Meillä on tapettia olkkarissa,jonka kuviota ei huomaa kuin tietyissä valoissa. Esim. aurinko kun paistaa suoraan,kuviot näkee ja jos olkkarissa on vain toinen kattovalo päällä,vain osa kuvioinnista näkyy. Vaikea selittää,mutta nyt tässä sohvalla istuessa näkyy toisessa alalaidassa kuviot tummahkoina ja ylänurkassa vaaleina..riippuen valontulo suunnasta.. Kässääksä? :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla