Iltaloma laihdutuksesta - mitä roskaruokaa söisin?
1,5kk elämänmuutoksta takana. Ei mitään repsahduksia vaan terveellistä ruokaa ja liikuntaa. Paino on pudonnut ja mieli virkeä. Muutaman päivän on mieltä painanut väsymys tähän ja on tehnyt mieli roskaruokaa. Tänään söin aamiaisen ja lounaan normaalisti ja sitten päätin, että tänään saan syödä suklaata ja roskaruokaa. Huomenna taas ruotuun.
Oli kuin taakka olisi nostettu harteilta! Ostan ehdottomasti Fazerina-levyn, mutta arvon nyt pizzan ja kebabin välillä. Vai sittenkin jotain muuta? Ehdotuksia? :)
Kommentit (8)
Itse laihduttajana tyydytän silloin tällööin roskaruuan himon kebab saalatill - annoksella. Ei läheskään niin paljon kaloreita kuin vaikka hampurilaisateriassa, mutta pitkäksi aikaa vie mättöhimon.
Iskender-kebab, 0,5l cokis zero ja Fazerina-levy. Nam! ap
[quote author="Vierailija" time="08.09.2013 klo 18:16"]
Ranskikset lihapullilla ja maitoa.
[/quote]
Itse asiassa tätä syön ihan "luvan kanssa" nyt laihduttaessani! Ranskikset ja lihapullat teen itse, ei ole turhaa rasvaa tms. Ja lasi kylmää rasvatonta maitoa kuuluu tietenkin asiaan :)
Eli asenteesta päätellen saat kohta läskikilosi takaisin. Laihtuminen on oikeasti elämäntapa eikä kuuri tai suoritus.
[quote author="Vierailija" time="08.09.2013 klo 18:26"]
Eli asenteesta päätellen saat kohta läskikilosi takaisin. Laihtuminen on oikeasti elämäntapa eikä kuuri tai suoritus.
[/quote]
Voi kuule, joskus pitää herkutella!! Itse vedin just puolikkaan suklaalevyn, aah että teki hyvvää :) Huomenna taas ruotuun!
Kebab on pahaa :D Osta joko kunnon hampurilaisateria tai pizza (jostain muualta kuin kotipizzasta)