Kumpaakohan äänestäisi: vaalikone Tarja 62% ja Sauli 65%
Kommentit (10)
" Tämä kuusivuotiskausi on nyt nähty. Nyt on uuden aika. "
Tarja on ollut tosi hyvä. Mutta nyt kaipaan yrittäjyyteen potkua. Tulisikohan sitä Saulilta?
Terveydenhoitopalvelut, kirjastot, sosiaaliturva,
ilmaiset koulut?
Kuka auttaisi sinua oikeasti hädän hetkellä,
jos olisit vaikka vakavasti sairas, lapsesi
rituisivat näissään ja risoissa vaatteeissa...
Entä jos lapsesi olisi pakko jättää lukio väliin
perheesi köyhyyden takia?
Apuusi ei ryntäisi ainakaan kokoomus, eikä Sauli.
Ei Sauli ole lakkauttamassa nykyisiä hyvinvointivaltion laitoksia, kuten kouluja.
Mutta siinä olet oikeassa, että Sauli on kylmempi ihminen. Vähemmän inhimillinen kuin Tarja. Tarja on humaani ja mukava. Mutta mietin, onko hän hieman liiankin humaani. Sauli pitäisi Suomen puolia enemmän. Sekin on tärkeää.
ap
Halonen on sössinyt täydellisesti Suomen ja Yhdysvaltojen suhteet. Eivätkä välit Venäjällekään ole niin hyvät kuin Tarja antaa ymmärtää. Tarja kumartaa vain sinne missä tarvitaan apua, sieltä ei heru meille mitään. Meidän pitäisi päin vastoin olla hyvissä väleissä sinne mistä on jotain saatavissa, JOTTA voimme auttaa näitä kolmansia maita.
Minun mielestäni on ihan sivuseikka että meillä on punapäinen nainen hymyilemässä jossain yhteispotreteissa, joka erottuu miesjoukosta. Sillä ei ole mitään tekemistä minkään kanssa.
Kyllähän se kertoo, että Suomi on edistyksekäs maa.
että meillä olisi presidentti joka katsoisi että meidän yli ei ajeta. Se olisi edistyksellistä. Nythän meille vain nauretaan esim. EU:ssa.
Vierailija:
Kyllähän se kertoo, että Suomi on edistyksekäs maa.
Terve itsekkyys Suomen puolesta voisi olla yksi slogan.
Tarja Halonen taas puoltaa lasten laittamista aikaisin päiväkotiin.
missä mallissa asiat ovat, silloin Tarja. Jos et, niin Sauli. Niin yksinkertaista.