Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mies oli ostanut 12-v pojille Walkin Dead k-18 pelin!

Vierailija
30.03.2013 |

Voi että mua suututtaa!! Varsinkin kun ollaan näistä asioista ennenkin puhuttu ja olen sanonut että mä en noita pelejä hyväksy ja että ikärajoista pidetään kiinni (ainakaan nyt ei mitään k-18 pelejä ostella).

 

Mä en voi käsittää miten se voi olla noin idiootti ja noin täysin ohittaa mun mielipiteen! Sehän on rikollistakin ostaa tai myydä k-18 pelejä lapsille.. Mä en oikeasti tiedä mitä mun pitäisi tehdä, on niin älyttömän avuton olo jos mies vaan ostelee noita pelejä ja sitten ilmeisesti toivoo etten huomaisi kun niitä pelataan!

 

Nytkin huomasin asian vain siksi että 7v pelasi kaverinsa kanssa sitä kun mies ei ollut kotona, oli hakenut isoveljiensä kaapista. Mies on siis antanut myös tuon 7v:n katsoa vierestä kun isommat pelaavat ko. peliä.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
30.03.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä ottaisin pelin pois ja antaisin muutaman vuoden päästä takaisin. Ootteko keskustelleet lasten kanssa ikärajojen tarkoituksista? Miehillä tuntuu usein olevan tapana vähätellä ikärajoja...

Vierailija
2/2 |
30.03.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Otinkin kyllä pelin heti pois kun sen näin ja takaisin ei ole tosiaan tulossa ennen kuin ovat sopivan ikäisiä. Siinä vaiheessa ei varmaan kyllä enää se kyseinen peli kiinnostakaan kun on tullut taas uudet pelit. Ehkä myynkin sen mieluummin jossain niin saa edes osan rahoista takaisin.

 

Pojille (ja miehelle) olen puhunut ties kuinka monta kertaa pelien ikärajoista ja niiden tarkoituksesta mutta ei näköjään mene perille. Ja kuinka menisikään kun ei isäkään niistä näytä välittävän.

 

Eniten mua nyt silti tässä suututtaa se, että miehen on täytynyt ihan tietoisesti ajatella että mun sanomisilla ja mielipiteillä ei ole mitään merkitystä vaikka on näennäisesti suostunut siihen että niistä ikärajoista pidetään kiinni (on siis sanonut että joo, pidetään vaan mutta ei sitten näköjään käytännössä lupaustaan pidä).

 

ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme kuusi