Miten päästä yli suhteesta?
apuja kaipailisin. Tiedän, että mun on aivan pakko päättää eräs suhde ja pelottaa miten selviän siitä. Tämä kyseinen ihminen on aivan uskomattoman ihana, sukulaissielu, en ole toista hänen kaltaistaan tavannut. Mutta... sitten on niin paljon kaikkea, minkä takia ei yksinkertaisesti ole mahdollista suhdetta jatkaa. Ja tiedän, että minun on tässä oltava se päätöksen tekijä. En haluaisi päästää irti, mutta pitkittämällä asiat vaan mutkistuvat edelleen. Auttakee =/
Kommentit (4)
Vaikka ero olisikin aluksi raskas asia hänelle, kyllä se siitä yleensä. On hyvä, että olet varma eron tarpeellisuudesta. Se on moka, jos alat urakalla lytätä häntä vakuuttaaksesi edes itsesi eron tarpeellisuudesta - silloin sinua muistetaan pahalla, ja aiheesta.
ja kiirettä syksyyn (jumppaa, risteilyjä, lukemista, käsitöitä, kurseeja jne) niin unohdat!
kummalle ero olisi raskaampi. Luultavasti molemmille. Ja niin, sivusuhteesta kyse kyllä, mutta niin klassiselta kuin se kuulostaakin, myös niin paljon muusta.
pakkorako niin tiedät ainakin tekeväsi oikein. Ja jos suhde tuottaa sinulle mielipahaa ja harmia, niin tiedät ainakin näiden asioiden loppuvan.