Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Neljäs lapsi tulossa. Kolme on samaa sukupuolta. Miten selviän jos neljäskin on samaa?

Vierailija
29.05.2012 |

Kertokaa miten olette selviytyneet pettymyksestä kun on selvinny että viimenenkin on samaa sukupuolta?



En vielä tiedä kumpi on tulossa mutta toiveena olisi jos vaikka viimenen olisikin toista sukupuolta.



Ja juu, rakastan kaikkia lapsiani ja tätä tulevaa vaikka olisikin samaa sukupuolta.



Tiedän että saan paskaa niskaani ja olen paska äiti ja multa pitäis viedä kaikki lapset jne jne....



Mutta silti...kaipuu on suuri...

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
29.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

osaa sua oikein auttaa mulla kun on vaan yksi lapsi... eikä ehkä enempää tulekaan, mutta jos haaveilen toisesta lapsesta niin haaveilen samasta sukupuolesta kuin ensimmäinenkin :) olen jotenkin vaan niin siinä lapsen maailmassa ja maailmankuvassa mukana että toinen sukupuoli tuntuu vaikealta...

Vierailija
2/5 |
29.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

on neljättä samaa sukupuolta olevaa alkaa enää kasvattamaan. Ja piuhat kannattaa samalla katkaisuttaa, ei tosta enää mitään tule.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
29.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja selvisin siitä. Sitä ei tietenkään voi edes verrata neljän elävän lapsen äidin suruun "väärästä" sukupuolesta, mutta ehkä sinäkin pääset tuosta yli. Tuohan on pahinta mitä nainen ja äiti voi elämässään kokea. Not.

Vierailija
4/5 |
29.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minustakin olisi ihanaa, jos olisin saanut kumpaakin sukupuolta (no meidän lapsiluku jäi kahteen, enempää en voi saada) ja olen tosi paljon kaivannut, että olisi se tyttölapsi poikien lisäksi.



En tiedä sinusta, mutta omalla kohdallani ajattelin, että jos olisin kolmannen kerran tullut raskaaksi, olisin selvittänyt sukupuolen raskausaikana, etten olisi ainakaan turhaan haaveillut tyttölapsesta vaan olisin voinut asennoitua kolmanteen poikaan jo raskaana ollessani.



En tiedä onko sulla tyttöjä vai poikia mutta aika sama asia kai se on toivoa sitä "puuttuvaa" sukupuolta, oli se kumpi tahansa.

Vierailija
5/5 |
29.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

sukupuolta jota haluat. Se on niin inhimillinen toive, ja tuntuuhan se varmasti jo vähän surulliselta, jos ei ikinä sitä saa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi neljä viisi