Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mä en tätä muistanutkaan..

Vierailija
06.03.2012 |

..siis tuosta Märtha Louisesta





Madeleinen käytös ja oikuttelu voi pahimmillaan johtaa jopa "potkuihin". Lindwall haluaa muistuttaa, että näin kävi Norjassa vuonna 2002. Norjan prinsessa Märtha Louise joutui nimittäin luopumaan tittelistään Hänen kuninkaallinen korkeutensa. Samalla neitonen joutui pärjäämän rahallisesti täysin omillaan.



– Prinsessa Märtha Louise ei enää ole kuninkaallinen, mutta hän sai kuitenkin pitää prinsessa-tittelinsä, Lindwall muistuttaa.



Norja prinsessa Märtha Louise joutui luopumaan Hänen kuninkaallinen korkeutensa -tittelistä perustaessaan oman yrityksen. Vaikka neitonen ei enää ole kuninkaallinen, on hän silti kruununperimysjärjestyksessä neljäntenä veljensä prinssi Haakon Magnusin ja tämän lasten jälkeen.



mtv3

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi neljä yksi