Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Päänsärky ei mene ohi parasetamolilla, mikä avuksi?

Vierailija
08.01.2012 |

Heräsin tähän päänsärkyyn, joka on voimakkainta seistessä ja liikkuessa. Mikä sen veisi pois? Mistä tällainen voi johtua? Uutta mulle.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
08.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

paljon parempi kipuun.

Vierailija
2/6 |
08.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos se ei auta puolen tunnin sisään, ota Buranaa, se on tosiaan paljon parempi kivunlievittäjä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
08.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

nyt ottanut Buranaa ja kahvia, eikä ainakaan vielä helpota :( Ihme särky. Toivottavasti pian menee ohitse. Onneksi mies hoitaa lapset niin saan maattua sängyssä :)



ap

Vierailija
4/6 |
08.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

sairaanhoitajalta, joko olisi aihetta käväistä tarkistamassa, ettei ole mitään sen erikoisempaa. Kuulostaa migreeniltä, mutta jos ei ole migreenitaipumusta, äkillinen kova päänsärky voi olla ihan hyvä syy käväistä lääkärissä.

Vierailija
5/6 |
08.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

mulla on kyllä ollut migreenejä, mutta tällä kertaa muut oireet, kuten valoherkkyys ja väsymys, puuttuvat. Särky tuntuu painottuvan takaraivolle ja niskaan, ehkä mulla vain on hartiat jumissa. Jos särky lievenee, yritän vähän venytellä.



ap

Vierailija
6/6 |
08.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

ihan selkeästi vain niskat jumissa.



itselläni menee niska toisinaan niin jumiin, että pää särkee useamman päivän: tästä olen käynyt myös fysioterapeutilla ja naprapaatilla, ja yksi niskanikamani menee vain pois paikaltaan ja yleensä se napsahtaa sitten itsestään takaisin.



hoitona itselläni auttaa pieni venyttely, ei liikaa, lisäksi mobilat tms. levittäminen niskaan. ja panadol, olen allerginen buranalle.



ja sitten vain olet paikallasi mahdollisimman mieluisassa asennossa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yhdeksän yksi