Tyttären uusi kaveri luuli iäkseni 35v
ja oli tavattoman hämmästynyt kun kuuli oikean iän; 46v.
Ja viimeksi pari päivää sitten samanikäinen puolituttu päivitteli mua nuorekkaaksi kun sivulauseessa mainitsin ikäni.
Omasta mielestäni näytän täsmälleen oman ikäiseltäni mutta mukavaltahan tuollainen toki tuntuu =)
Kommentit (8)
Tyttären kaveri on 16 ja olen vuoden vanhempi kuin hänen äitinsä. Ehkä tässä pukeutumistyyli vaikuttaa enemmän ja se etten tupakoi.
ap(babyface)
oli lapsena pallinaamainen ja kasvojeni pyöreys on alkanut lähteä vasta hiljalleen kolmikymppisenä kapenemaan. Olen 44v ja luullaan huomattavasti nuoremmaksi.
Nuorena kadehdin kapeakasvoisia, en enää:)
oli lapsena pallinaamainen ja kasvojeni pyöreys on alkanut lähteä vasta hiljalleen kolmikymppisenä kapenemaan. Olen 44v ja luullaan huomattavasti nuoremmaksi. Nuorena kadehdin kapeakasvoisia, en enää:)
Niinpä taisin olla minäkin =)
Mustakin on teinien kaverit sanoneet, että "on varmaan kiva, kun on nuori äiti" :)
Jep, olen 47v
Samoin joku oli kysyny vuotta vanhemmalta naapurilta, että olenko hänen tyttärensä :D
Mun mielestä tosi hyvä juttu, naapurin mielestä ei...
oli lapsena pallinaamainen ja kasvojeni pyöreys on alkanut lähteä vasta hiljalleen kolmikymppisenä kapenemaan. Olen 44v ja luullaan huomattavasti nuoremmaksi.
Nuorena kadehdin kapeakasvoisia, en enää:)
Mua luullaan reilu parikymmpiseksi, joskus jopa alle 18v..
t. 35v
Mä en kyllä osaa. Eikä osaa mun teinitkään.
Miksei kukaan esitä arvioitaan mun iästä tai kysele? Hä! Miten mä voisin vaivihkaa ottaa tän asian esille, jotta saisin mielipiteitä näytänkö 41- vai 17-vuotiaalta?
Varsinkin lapsena se oli vaikeata, mutta pieleen menisin monesti nytkin. Monet urheilulliset naiset näyttävät kuivahtaneilta ja vanhoilta, monet ikäihmiset taas käsittämättömän sileiltä ja raikkailta. Onnea vaan, pieni piristys päivään!