Lue keskustelun säännöt.
Kuinka usein keität vauvan tutit?
Kommentit (5)
oli ainoa kerta kun keitin 4 pv ikäisestä 1v ikään. Muutama uusi tutti toki tuolla välillä hankittiin. Hanan alla toki pesin näkyvät roskat ym. pois.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
ihan neuroottinen tutinkeittelijä ja nyt havahduin, etten ole tainnut kertaakaan keittää kuopuksen tutteja käyttöönoton jälkeen..... ;D
ap
Olen näköjään neuroottinen, mutta keittelen joka päivä! Vauva 3kk.
Siinä samalla kun keitän tuttipullon tutit niin lykkään sillä hetkellä käteen löytyvät tutitkin kiehumaan, eli voi olla että joku tutti kiehuu päivittäin ja joku toinen ei ole käyttöön oton jälkeen kiehunut:)
Mulla on 3. lapsi, nyt hän on 8kk ja tosi harvoin keitellään tutteja, ei edes silloin kun oli ihan pikkunen.. Ja terve kun pukki on tuo lapsukainen ollut.
Muistan että ekan lapsen kohdalla olin hyvinkin neuroottinen tutinkeittäjä, jos lattialle tippui ni samantien kattilaan kiehumaan.. =D